Godfall

Godfall

4,9
21 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 4.6
PC 5.0
PS4 5.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Counterplay Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Slasher,   RPG akcji
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020
Producent:
Counterplay Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Slasher,   RPG akcji
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020

Recenzja redakcji

Godfall – recenzja gry. To nie tak miało wyglądać
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

6.0
Godfall – recenzja gry. To nie tak miało wyglądać
PS5 PC

Godfall - opis gry

Godfall to gra action-RPG wyprodukowana przez studio Counterplay Games i wydana przez Gearbox. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli PlayStation 5. Jego rozgrywka została zaprojektowana z myślą o kooperacji.

Fabuła - Godfall

Akcja gry rozgrywa się w fantastycznej krainie o nazwie Aperion. Składa się ona z pomniejszych królestw ziemi, wody, powietrza, ognia i duchów. Fabuła skupia się na zakonie rycerzy, a konkretnie na trzech jego członkach-niedobitkach, których zadaniem jest powstrzymanie szalonego boga Macrosa zagrażającego światu. W tym celu przemierzają oni kolejne regiony Aperionu, by wreszcie stanąć przed obliczem antagonisty.

Rozgrywka - Godfall

Godfall to gra z gatunku action-RPG, która przez twórców określana jest “looter slasher” (w nawiązaniu do looter shooterów w rodzaju serii Borderlands). 

Rozgrywka produkcji Counterplay Games opiera się na dwóch głównych filarach: dynamicznym systemie walki i tonach ekwipunku, jaki możemy pozyskać w trakcie zmagań. W Godfall dostępnych jest pięć rodzajów oręża: długi miecz, dwa miecze, wielki młot, broń drzewcowa oraz wielki miecz oburęczny. Podobnie jak w serii Monster, która była dla twórców inspiracją, typ posiadanej broni znacząco wpływa na styl grania. Oprócz tego nasi podopieczni mogą także korzystać z ataków rażących nieprzyjaciół z większych odległości, np. zaklęć (ich użycie reguluje jednak cooldown). 

Innym istotnym elementem rozgrywki są pancerze Valorplates (jest ich łącznie dwanaście) - specjalne zbroje będącego na wyposażeniu rycerzy zakonu. Dysponują one slotami na ulepszenia. Przykładowa dopałka może chociażby zregenerować zdrowie nam i naszym towarzyszom, jeśli zaatakujemy słaby punkt przeciwnika, lub -- przy spełnieniu tego samego warunku -- ‘przywołać’ chmarę rakiet atakujący wszystkich nieprzyjaciół znajdujących się w pobliżu.

Podobnie jak w przypadku Borderlands multiplayer stanowi integralną część całości (rozgrywka wręcz projektowana jest od podstaw z myślą o kooperacji). Grać mogą razem maksymalnie trzy osoby jednocześnie, a tutejsze funkcje sieciowe pozwalają na błyskawiczne dołączenie do trwających już sesji bez konieczności czekania w kolejkach. 

Godfall oprócz kampanii oferuje także dodatkowe aktywności, jak Tower of Trials, gdzie mamy do czynienia z wyzwaniami, za które otrzymujemy atrakcyjny loot. Gra była także wspierana po premierze dodatkami i rozszerzeniami.

Wymagania sprzętowe - Godfall

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: AMD Ryzen 1500 / i5-6600
  • Pamięć: 12 GB
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 580 (8 GB) / Nvidia GeForce GTX 1060 (6GB)

Zalecane:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: AMD Ryzen 3600 / i7-8700 
  • Pamięć: 16 GB
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 5700 XT (8 GB) / Nvidia GeForce GTX 1080 TI (11 GB)

Wideo - Godfall

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper