Gry na PS5 - wszystkie potwierdzone tytuły, które pojawią się na konsoli Sony

Gry na PS5 - wszystkie potwierdzone tytuły, które pojawią się na konsoli Sony

Mateusz Wróbel | 20.10.2020, 20:00

Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West, Demon's Souls, God of War: Ragnarok to nie jedyne mocne produkcje, które pojawią się na konsoli PS5. W rozwinięciu znajdziecie wszystkie produkcje zmierzające na PlayStation 5.

Poniżej możecie przeczytać o produkcjach, które oficjalnie zostały zapowiedziane na konsolę PlayStation 5.

1. Aerial_Knights Never Yield

Aerial_Knight's Never Yield jest zręcznościowym tytułem, który zabiera nas do futurystycznej wersji miasta Detroit. Głównym elementem gry jest przechodzenie coraz to bardziej wymagających poziomów - na naszej drodze staną oczywiście wrogowie.

Premiera: marzec 2021 rok


2. Anima: Song from the Abyss

Anima: Song from the Abyss skupia się na rozgrywce dwoma postaciami - rycerzu i członkowi załogi pewnego statku powietrznego. Zadaniem odbiorcy jest pomaganie owym bohaterom wyjść z opresji.

Premiera: 2021 rok


3. Apex Legends

Apex Legends jest popularną strzelaniną sieciową od studia Respawn Entertainment, do której zaimplementowano tryb battle royale. W trakcie zabawy rywalizujemy z innymi graczami, a wygrywa ten, kto pozostanie przy życiu na mapie jako ostatni.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


4. Aragami 2

Aragami 2 jest skradanką, która pozwala wcielić nam się w elitarnego wojownika, przedstawiciela pewnej grupy zmagającej się z tajemniczą chorobą wpływającą na umysł i ciało. Tytułowa postać musi ochronić Dolinę Rashomon.

Premiera: marzec 2021 rok


5. Assassin's Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla jest kolejną odsłoną popularnej marki od Ubisoftu. Zainteresowani wcielają się w żądnego krwi wikinga o imieniu Eivor, który chcąc poszerzać wpływy, zaatakował Sasów.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


6. Astro's Playroom

Astro's Playroom to demonstracyjna produkcja od Sony, która ma za zadanie pokazać możliwości kontrolera DualSense dołączanego do zestawu. 

Premiera: 19 listopada 2020 roku


7. Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy

skupia się na eksplorowaniu przygotowanego przez twórców świata. Wskakujemy w buty alchemiczki o imieniu Ryza, dziewczyny, która niespodziewanie wplątuje się w intrygę zachęcającą ją do zbadania tajemniczych ruin.

Premiera: 3 grudnia 2020 roku


8. Atomic Heart

Atomic Heart opowiada historię agenta, który zostaje wysłany do obiektu badawczego, w którym miejsce mają niewytłumaczone zjawiska. Gracz musi odkryć przyczyny nieodpowiedniego funkcjonowania tejże lokacji - na jego drodze staną wszelakie potwory.

Premiera: 2021 rok


9. BADA Space Station

BADA Space Station jest tytułem skupiającym się na walkach na przeróżnych arenach. Do naszej dyspozycji oddano cztery postacie, diametralnie różniące się od siebie za sprawą umiejętności.

Premiera: 2021 rok


10. Balan Wonderworld

Balan Wonderworld jest trójwymiarową platformówką rozgrywającą się w tytułowej krainie skrywającej wiele tajemnic. 

Premiera: 26 marca 2021 roku


11. BioMutant

BioMutant to RPG akcji stworzony z myślą o osobach lubiących otwarte światy, a także klimat postapokaliptyczny. Głównym elementem tytułu jest walka z potworami, a także modyfikowanie, tudzież odblokowywanie nowych mutacji dla protagonisty.

Premiera: 2020 rok


12. Black Legend

Black Legend rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku, w którym tajemnicza mgła zaczęła wpływać na mieszkańców. Jest to turowy RPG z widokiem izometrycznym.

Premiera: marzec 2020 rok


13. Black Myth: Wu Kong

Black Myth: Wu Kong to gra akcji-RPG tworzona przez chińskie studio Game Science. Tytuł wyróżnia niesamowita oprawa wizualna, którą udało się uzyskać dzięki mocy next-genów.

Premiera: 2022 rok


14. Blind Fate: Edo No Yami

Blind Fate: Edo no Yami opowiada historię o cyber-samuraju, który wędruje po Japonii próbując dokonać zemsty na ludziach wyrządzających wiele szkód.

Premiera: 2021 rok


15. Blood Bowl 3

Blood Bowl III traktuje o futbolu amerykańskim, lekko zmodyfikowanym. Zamiast ludzi w rozgrywkach biorą udział mutanty, szkielety, ogry, trolle, czy nawet orkowie. 

Premiera: 2021 rok


16. Borderlands 3

Borderlands 3 jest trzecią pełnoprawną odsłoną kultowej marki RPG. Fabuła koncentruje się na rodzeństwie - Troyu i Tyreen - dwóch antagonistach, którzy odbiorcom niejednokrotnie pokrzyżują plany.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


17. Braid Anniversary Edition

Braid Anniversary Edition jest dwuwymiarową grą logiczno-zręcznościową, w której sterujemy Braidem. Głównym celem jest przebrnięcie przez przygotowane przez twórców poziomy.

Premiera: marzec 2021 rok


18. Bridge Constructor: The Walking Dead

Bridge Constructor: The Walking Dead, jak sama nazwa wskazuje, zmusza nas do budowania wszelakich mostów, które mają chronić ocalałych przed atakami zarażonych.

Premiera: grudzień 2020 rok


19. Bugsnax

Bugsnax to tytuł skierowany przede wszystkim do młodych odbiorców, którzy wcielają się w bohatera mającego za zadanie odnaleźć zaginionych towarzyszy.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


20. Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops - Cold War jest kolejną pełnoprawną częścią strzelankowej serii. Gra zaoferuje kampanię fabularną (parę godzin rozgrywki), a także wiele trybów sieciowych.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


21. Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 przenosi nas do futurystycznego miasta Night City, w którym V, początkujący najemnik, wykonuje rozmaite zlecenia. W pewnym momencie odnajduje czip skrywający tajemnicę nieśmiertelności, co zmienia jego życie o 180 stopni.

Premiera: 2021 rok


22. Chivalry 2

Chivalry 2 przenosi nas do epoki średniowiecza. W grze będziemy walczyć z innymi osobami o każdy kawałek ziemi za pomocą przygotowanego przez siebie rycerza.

Premiera: 2021 rok


23. Chorus

Chorus pozwala wcielić się w Narę, elitarną pilotkę, która musi zmierzyć się z m.in. demonami własnej przeszłości.

Premiera: 2021 rok


24. Control

Control to gra akcji od fińskich deweloperów, która opowiada historię Jesse Faden, kobiety, która doświadczyła wiele traumatycznych przeżyć w dzieciństwie.

Premiera: grudzień 2020 rok


25. Cris Tales

Cris Tales to tytuł inspirowany jRPG-ami. Wcielamy się w Crisbell, kobietę kochają podróże. Bohaterka musi powstrzymać rozwijające się w ekspresowym tempie zło.

Premiera: 2021 rok


26. DARQ

DARQ jest przygodówką, a zarazem horrorem psychologicznym, w którym wcielamy się w Lloyda, chłopca uświadamiającego sobie, iż jego koszmar to jeden wielki sen.

Premiera: grudzień 2020 rok


27. Dead by Daylight

Dead by Daylight to nastawiona na sieciowe potyczki gra z gatunku survival-horror. Zainteresowani wcielają się w mordercę lub ocalałego - ten pierwszy zabija tych drugich, a drudzy, wykorzystując otoczenie, próbują uciec temu pierwszemu.

Premiera: grudzień 2020 rok


28. Deathloop

Deathloop jest skradanką od zespołu odpowiedzialnego za serię Dishonored. Tytuł opowiada o wybitnych profesjonalnych zabójcach, którzy rywalizują o koronę najlepszego skrytobójcy na wyspie Blackreef.

Premiera: 2021 rok


29. Demon's Souls

Demon's Souls (PS5) jest remake'em kultowej pozycji z PlayStation 3. Akcja gry rozgrywa się w królestwie o nazwie Boletaria - to właśnie w tejże lokacji przyjdzie nam zmierzyć się z wieloma mocarnymi przeciwnikami.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


30. Destiny 2

Destiny 2 to darmowy sieciowy shooter, w którym zainteresowani wykonują przeróżne misje m.in. w celu odzyskania utraconych mocy.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


31. Devil May Cry 5: Special Edition

Devil May Cry 5: Special Edition jest odświeżeniem bestsellerowej piątej części marki opowiadającej o przygodach V, Dantego, a także Nero.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


32. Destruction AllStars

Destruction AllStars zabiera odbiorców na różne areny, w których wsiadamy za stery jednego z wielu samochodów w celu rozwalenia wozów swoich przeciwników. Ostatni żyjący na mapie zostanie zwycięzcą.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


33. DiRt 5

DiRT 5 pozwala ścigać się z najlepszymi. Produkcja od studia Codemasters zabiera nas w przeróżne zakątki świata - raz będziemy ścigać się po błotnistych argentyńskich terenach, aby później zawitać do piaszczystej, wysuszonej Arizony.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


34. DOOM Eternal

Doom Eternal pozwala ponownie graczowi wskoczyć w buty Slayera, który musi uratować Ziemię przed niebezpiecznymi istotami. Życie jego najbliższych zostało zagrożone przez najeźdźców z piekła.

Premiera: brak daty


35. Dragon Age IV

Dragon Age 4 to kolejna odsłona marki od BioWare opowiadająca o starciach ze smokami, a także przepełniona intrygami politycznymi.

Premiera: 2022 rok


36. Dustborn

Dustborn to next-genowa produkcja rozgrywająca się w niedalekiej przyszłości. Wcielamy się w Pax, która musi dostarczyć pewien pakunek z Kalifornii do Nowej Szkocji. Podróż nie jest jednak tak łatwa, jak mogło to się to wydawać.

Premiera: 2021 rok


37. Dying Light 2

to pełnoprawna kontynuacja hitu z 2015 roku, który został doceniony na rynku przede wszystkim za dopracowany do maksimum system parkouru. W dwójce będziemy mieli do czynienia z kolejną emocjonalną historią, w której podejmiemy wiele decyzji, od których zależy los świata.

Premiera: brak daty


38. Dynasty Warriors 9 Empires

Dynasty Warriors 9 Empires jest grą strategiczną, która zabiera nas do starożytnych Chin. Odbiorcy muszą przejmować kontrolę nad ważnymi punktami na mapie, dbać o swoich wojowników, jak i mieszkańców, a wszystko to aby zjednoczyć pogrążony w chaosie kraj.

Premiera: 2021 rok


39. Earthlock 2

Earthlock 2 to gra akcji z elementami RPG. Produkcja oferuje otwarty, bogaty w szczegóły świat, którego zwiedzanie umila zręcznościowy system walki.

Premiera: 2022 rok


40. Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes jest japońskim RPG-iem sfinansowanym na platformie Kickstarter. Akcja gry toczy się w krainie Allran, regionie wstrząśniętym konfliktami, które zostały spowodowane przez magiczny artefakt o ogromnej mocy.

Premiera: 2022 rok


41. Far Cry 6

Far Cry 6 to szósta pełnoprawna odsłona popularnej marki od firmy Ubisoft. Tym razem zainteresowani przeniosą się na tropikalną wyspę Yara, a dokładniej do miasta, w którym żelazną ręką rządzi Anton Castillo grany przez Giancarlo Esposito. Głównym bohaterem jest osoba należącą do tamtejszego ruchu oporu - Dani Rojas.

Premiera: 18 lutego 2021 roku


42. FIFA 21

FIFA 21 jest kolejną odsłoną piłkarskiej licencjonowanej serii, w której odbiorcy mierzą się na wirtualnych boiskach ze sztuczną inteligencją lub prawdziwymi graczami kolejno w trybie kariery i trybie Ultimate Team.

Premiera: brak daty


43. Final Fantasy XVI

Nad Final Fantasy XVI pieczę sprawują deweloperzy z zespołu Square Enix. Szesnasta odsłona japońskiej marki powinna ponownie zaoferować kilkadziesiąt godzin niezapomnianej zabawy.

Premiera: 2022 rok (przybliżona data)


44. Five Nights at Freddy's: Security Breach

Five Nights at Freddy's: Security Breach to gra przygodowa w konwencji horroru.

Premiera: 2021 rok


45. For Honor

For Honor również pojawi się na next-genie Sony. Produkcja Ubisoftu stawia na zabawę sieciową, w której musimy opowiedzieć się po jednej z trzech stron konfliktu pomiędzy rycerzami, wikingami i samurajami. Gra oferuje także kampanię fabularną z interesującą historią.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


46. Fortnite

Fortnite to najmocniejszy battle royale na rynku. Tytuł od Epic Games pozwala walczyć z innymi graczami na mapie, a ten, kto zostanie jako ostatni przy życiu, wygrywa rozgrywkę.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


47. Ghostwire: Tokyo

GhostWire: Tokyo to czasowy exclusive od Tango Gameworks. Gracze przenoszą się do japońskiej stolicy, aby rozwikłać zagadkę tajemniczych zniknięć. Tytuł wyróżnia protagonista, który posiada nadprzyrodzone umiejętności.

Premiera: 2021 rok

48. God of War 2: Ragnarok 

ponownie pozwoli przeżyć na własnej skórze kolejną historię Kratosa, Boga Wojny. Pozycja przedstawi tytułowy Ragnarok, w którym nordyccy bogowie będą walczyć między sobą.

Premiera: 2021 rok


49. Goodbye Volcano High

Goodbye Volcano High - przygodówka, w której poznajemy losy 18-letniej kobiety o imieniu Fang. Zbliża się ona do końca nauki w liceum, a sama historia koncentruje się na motywie wchodzenia w dorosłość.

Premiera: 2021 rok


50. Godfall

Godfall to gra akcji z elementami RPG opierająca się na przechodzeniu coraz to bardziej wymagających poziomów przygotowanych przez twórców. Mamy tutaj do czynienia również ze sporym end-gamem, który ma zachęcić potencjalnych klientów do powracania do rozgrywki.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


51. Gotham Knights

Rycerze Gotham skupia się na czwórce bohaterów, bliskich przyjaciół Batmana, którzy muszą zażegnać narastające niebezpieczeństwo bez Mrocznego Rycerza. 

Premiera: 2021 rok


52. Gothic Remake

Hiszpański oddział THQ Nordic pracuje nad Gothic (remake), odświeżoną przygodą Bezimiennego. Gra ma być jak najbardziej to możliwe wierna oryginałowi, oferując przy tym niesamowitą oprawę wizualną i wiele usprawnionych mechanik.

Premiera: 2022 rok


53. Gran Turismo 7

Gran Turismo 7 to kolejna gra wyścigowa tworzona przez Japończyków ze studia Polyphony Digital. Gra ma wykonywać w pełni możliwości DualSense, co ma jeszcze bardziej urealistycznić jazdę ultraszybkimi samochodami.

Premiera: 2021 rok


54. Grand Theft Auto V

Franklin, Trevor i Michael powrócą za sprawą portu Grand Theft Auto V na next-gena Sony. Odświeżenie otrzyma wiele ulepszeń graficznych, jak i technicznych. 

Premiera: 2021 rok


55. Graven

GRAVEN pozwala nam wcielić się w kapłana, który w przeszłości został wyrzucony z zakonu. Obecnie protagonista przemierza świat w celu wyeliminowania sił zła.

Premiera: 2021 rok


56. Guilty Gear: Strive

jest bijatyką 2D, w której zainteresowani zmierzą się z przeciwnikami na przeróżnych mapach. Aby odnieść sukces, będziemy musieli rozgryźć swoich oponentów.

Premiera: 9 kwietnia 2021 roku


57. Haven

Haven opowiada historię o zakochanej parze, która z różnych względów uciekła na odległą planetę, na której próbują się teraz odnaleźć.

Premiera: 2020 rok


58. Hitman 3

Ostatnia przygoda Hitmana rozegra się w Hitman 3. Łysy agent trafi do kolejnych lokacji, w których będą znajdować się jego cele. Przygoda ta ma być najbardziej intymnym i profesjonalnym kontraktem w karierze Agenta 47.

Premiera: 20 stycznia 2021 roku


59. Hogwarts Legacy

Dziedzictwo Hogwartu jest oparte na prozie brytyjskiej pisarki J.K. Rowling. Akcja gry przenosi nas do szkoły stworzonej z myślą o czarodziejach, a my sami wcielimy się w początkującego adepta, którego słodka tajemnica może wstrząsnąć całym światem.

Premiera: 2021 rok


60. Hood: Outlaws & Legends

nastawione jest na potyczki sieciowe. Akcja gry rozgrywa się w świecie fantasy inspirowany epoką średniowiecza. Tytuł ten ma być wspierany popremierowo nową, darmową zawartością, taką jak dodatkowe mapy.

Premiera: 2021 rok


61. Horizon Forbidden West

W następnym roku przeżyjemy na własnej skórze kolejną historię z rudowłosą wojowniczką - Alloy - na własnej skórze. Bohaterka musi stawić czoła nowemu zagrożeniu, czyli potężnym, zmodyfikowanym maszynom niszczącym tętniący życiem świat.

Premiera: 2021 rok


62. Immortals Fenyx Rising

Immortals Fenyx Rising to kolejny tytuł od Ubisoftu, tym razem z baśniowym światem, w którym sterujemy stworzonym przez siebie od podstaw bohaterem, którego głównym zadaniem jest uratowanie bogów spod opresji Typhona. W międzyczasie zdobywamy nowe umiejętności, a także odkrywamy coraz to ciemniejsze zakątki open worlda.

Premiera: 3 grudnia 2020 roku


63. In Sound Mind

In Sound Mind jest horrorem psychologicznmy, w którym sterujemy bohaterem próbującym uporać się z traumatycznymi wspomnieniami.

Premiera: 2021 rok

https://www.youtube.com/watch?v=7FJ6_TyaZSM  


64. JETT: The Far Shore

JETT: The Far Shore to tytuł przygodowy, który pozwala poznać historię zwiadowczyni o imieniu Mei, która trafia na oceaniczną planetę, aby dogłębnie ją zbadać.

Premiera: 2021 rok


65. Kena: Bridge of Spirits

Główną bohaterką Kena: Bridge of Spirits jest młoda dziewczyna, która pragnie uratować swoich najbliższych, a jednocześnie przywrócić równowagę w przyrodzie. Tytuł ma wyróżniać się wciągającą jak bagno eksploracją.

Premiera: marzec 2021 rok

 

66. King Arthur: Knight's Tale

King Arthur: Knight's Tale przypomina swoim wyglądem, jak i mechanikami serię XCOM. Mamy tutaj do czynienia z ponad 30 bohaterami i pięcioma klasami postaciami, a odbiorcy będą musieli wysyłać swoich kompanów na misje, w których towarzysze broni zdobędą potrzebne surowce.

Premiera: brak daty


67. Little Devil Inside

Little Devil Inside umożliwia zwiedzanie pięknego świata, jednocześnie wykonując wiele misji, w których trafiamy na pustkowia, tudzież zalesione tereny w celu wykonaniu głównego celu zadania.

Premiera: 2021 rok


68. Little Nightmares 2

Little Nightmares II zmusza odbiorcę do rozwikłania zagadki tajemniczej wieży transmisyjnej. Mono wraz ze swoją przyjaciółką Six trafia do rozmaitych, mrożących krew w żyłach lokacji, aby znaleźć nowe informacje nt. wyżej wspomnianego obiektu.

Premiera: 2021 rok


69. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

to ambitny tytuł z licencjonowanej serii, bowiem produkcja czerpie garściami z marki Gwiezdne Wojny. Gracze będą zmuszeni brać udział w wyzwaniach zręcznościowych na mapach skonstruowanych dzięki klockom LEGO.

Premiera: 2021 rok


70. Lords of the Fallen 2

Za Lords of the Fallen 2 odpowiada studio Hexworks należące do polskiej firmy CI Games. Produkcja z gatunku RPG akcji przedstawi historię osadzoną w mrocznym uniwersum fantasy, w którym bohater i jego towarzysze broni stawią czoła armii upadłego boga.

Premiera: brak daty premiery


71. Lost at Sea

Lost at Sea rozgrywa się na wyspie, gdzie różne biomy reprezentują różne etapy życia. Podczas eksploracji otoczenia natrafimy na wiele łamigłówek, które odblokują ciekawe informacje o naszym bohaterze.

Premiera: 2022 rok


72. Madden NFL 21

Madden NFL 21 to tytuł sportowy traktujący o futbolu amerykańskim. Jest on oparty na licencji, co oznacza, iż znajdziemy w nim odpowiadające rzeczywistości składy, kluby, jak i zawodników. 

Premiera: brak daty


73. Maneater

Maneater pozwala zainteresowanemu wcielić się w żądnego krwi rekina, który próbuje zemścić się na łowcy o imieniu Scaly Pete, ponieważ zabił on matkę głównego bohatera. Podczas przygody rozwijamy ludojada i wypływamy coraz to na głębsze wody. 

Premiera: 19 listopada 2020 roku


74. Maquette

Maquette stawia największy nacisk na rozwiązywanie zagadek w nienazwanym świecie, w którym dzieją się niestworzone rzeczy.

Premiera: 2020 rok


75. Marvel's Avengers

Marvel's Avengers pozwala odbiorcom wcielić się w bohaterów znanych z MCU (Iron Man, Hulk, Thor, Kapitan Marvel itd.). Akcja gry rozgrywa się tuż po wydarzeniu A-Day, dniu, w którym Avengersi otworzyli nową siedzibę w San Francisco.

Premiera: grudzień 2020 rok


76. MXGP 2020

MXGP 2020 to szósta odsłona motocrossowej serii opartej na licencji FIM, dzięki której w grze możemy znaleźć nawet 60 realistycznych zawodników, a także blisko 20 torów znanych z kalendarza z prawdziwego świata.

Premiera: 10 grudnia 2020 roku


77. MicroMan

MicroMan jest grą przygodówką od warszawskiego studia Glob Games. Tytuł przedstawia historię pracownika laboratorium, który niespodziewanie zostaje zmniejszony do rozmiarów mrówki. Będąc tak malutkim człowiekiem musi on poradzić sobie z niebezpieczeństwem ze strony owadów, tudzież innych zwierząt.

Premiera: 2021 rok


78. Monster Boy and the Cursed Kingdom

Monster Boy and The Cursed Kingdom to gra platformowa z elementami walki, które umieszczono w baśniowym, a jednocześnie przygodowym świecie skrywającym wiele tajemnic.

Premiera: 2021 rok


79. Mortal Kombat 11 Ultimate

Mortal Kombat 11 Ultimate to jedna z najpopularniejszych bijatyk dostępnych na rynku. Tytuł jest bezpośrednią kontynuacją poprzedniej części marki.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


80. NBA 2K21

NBA 2K21 skupia się na rozgrywce w koszykówkę. Gracze tworzą swoje zespoły, którymi następnie sterują na wirtualnym boisku, próbując wygrać mecz z przeciwnikami.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


81. Observer: System Redux

Observer: System Redux to ulepszona wersja gry polskich deweloperów ze studia Bloober Team. Zainteresowani ponownie wcielają się w detektywa, który musi rozwikłać zagadkę, do której wynajęła go potężna organizacja o nazwie Chiron.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


82. Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm jest pełnoprawnym sequelem "Abe's Odyssey". Ponownie wcielamy się w bohatera o imieniu Abe, który musi uratować swoich pobratymców przed przerobieniem ich na nowy przysmak i stać się sztandarowym produktem firmy.

Premiera: 2021 rok


83. Outriders

Outriders jest kooperacyjnym shooterem, w którym gracz musi odnaleźć nowy dom dla ludzkości. Produkcja posiada interesującą fabułę, a także tryb dla pojedynczego gracza skierowany dla osób, które poznawać lokacje chcą w pojedynkę.

Premiera: 2 lutego 2021 roku


84. Ova Magica

Ova Magica to symulator farmera przypominający swoimi założeniami produkcję Harvest Moon. Podczas rozgrywki zarządzamy swoim gospodarstwem - np. uprawiamy rośliny i hodujemy zwierzęta.

Premiera: 2022 rok


85. Overcooked! All You Can Eat

to wydanie zbiorcze zawierające dwie pozycje z serii Overcooked. Gracze przejmują kontrolę nad kucharzami, którzy muszą realizować zamówione przez klientów posiłki.

Premiera: grudzień 2020 rok


86. Paradise Lost

Paradise Lost wcielamy się w młodego chłopca, który - podczas swojej podróży - trafia na pustkowia, a także nazistowskich bunkrów, w których będziemy mieli do czynienia z nieznaną technologią.

Premiera: grudzień 2020 rok


87. Phantasy Star Online 2: New Genesis

Phantasy Star Online 2 rozgrywa się około 1000 lat po wydarzeniach przedstawionych w oryginale. Jest to tytuł z gatunku akcja-RPG, w którym jednym z najważniejszych elementów gameplayowych będzie eksploracja świata.

Premiera: 2021 rok


88. Planet Coaster

Planet Coaster to symulator parku rozrywki. Gracz musi dbać o bezpieczeństwo, zadowolenie, jak i wygodę swoich klientów, którzy będą korzystać z licznych postawionych przez nas konstrukcji zapewniających zabawę i niezapomniane wrażenia.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


89. Poker Club

Poker Club to produkcja skupiająca się na grze w pokera. Gracze mogą zakładać swoje własne kluby, a następnie rozwijać je dzięki funduszom zarobionym w trakcie rozgrywki.

Premiera: luty 2021 rok


90. Pragmata

Pragmata to gra akcji, która rozgrywa się na księżycu. Na razie twórcy, Capcom, nie podał żadnych konkretnych informacji nt. wyżej wymienionej pozycji.

Premiera: 2022 rok


91. Project Athia

jest pozycją przygodową oferującą przepiękny świat, w którym żyje wiele niebezpiecznych istot. Celem bohatera będzie eksploracja mrocznych zakątków rozmaitych terenów, a także konfrontacja z zabójczymi bestiami.

Premiera: 2022 rok


92. Quantum Error

Quantum Error przeniesie nas do ośrodka badawczego, w którym będziemy musieli pogłębić wiedzę nt. tajemniczych, agresywnych istot.

Premiera: 2021 rok


93. Ratchet & Clank: Rift Apart

jest kolejną odsłoną, w której dwaj tytułowi bohaterzy muszą stawić czoła kolejnym niebezpieczeństwom.

Premiera: 2020 rok


94. Recompile

Recompile rozgrywa się w ruinach potężnego systemu, w którym odgrywamy rolę sztucznej inteligencji próbującej zdobyć samoświadomość.

Premiera: 2020 rok


95. Resident Evil Village

Resident Evil Village rozgrywa się w wiosce, która musi poradzić sobie z nacierającym niebezpieczeństwem. Głównym bohaterem jest Ethan Winters, który od pewnego czasu wiedze szczęśliwe życie z Mią, główną bohaterką poprzedniej części.

Premiera: 2021 rok


96. Returnal

Returnal to ekskluzywna gra akcji z elementami roguelike'a, która przenosi graczy na tropikalną planetę, która skrywa wiele tajemnic. Bohaterka wpada w pułapkę i musi wyrwać się z okrutnej pętli czasu.

Premiera: 2021 rok


97. Ride 4

Ride 4 skupia się na jednośladach. Zainteresowani wsiadają za kierownicą ultraszybkich motocykli, biorąc udział w zawodach rozgrywających się m.in. na torze w Mugello, czy Nurburgringu. 

Premiera: 21 stycznia 2021 roku


98. Rise of the Triad Remastered

Rise of the Triad Remastered jest niemalże pozbawione fabuły, bowiem występuje ona jedynie w postaci pretekstowej. Głównym celem rozgrywki jest przedzieranie się przez fale wrogów i zdobywanie kluczy pomagających w rozwinięciu postaci.

Premiera: 2021 rok


99. Roots of Pacha

Roots of Pacha swoim wyglądem i założeniami przypomina serię Animal Crossing. Jest to swego rodzaju symulator życia rozgrywający się w epoce kamienia łupanego.

Premiera: 2021 rok


100. Tom Clancy's Rainbow Six Siege

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege jest popularną sieciową strzelanką, w której gracze mierzą się ze sobą na wielu mapach. Produkcja oferuje kilka trybów - w jednym musimy rozbroić/podłożyć bombę, a w innych uratować zakładnika.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


101. Tom Clancy's Rainbow Six Quarantine

jest kooperacyjną strzelanką od Ubisoftu, w której - wspólnie ze znajomymi w trybie kooperacji - musimy poradzić sobie z siejącym ogromne spustoszenie pasożytem. Ważne jest, aby współpracować ze swoimi towarzyszami broni.

Premiera: 2021 rok


102. Sackboy: A Big Adventure

Sackboy: Wielka Przygoda to trójwymiarowa platformówka z bohaterem znanym fanom LittleBigPlanet. W tejże grze rozwiązujemy zagadki, jednocześnie przechodząc poziomy przygotowane przez twórców.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


103. Scarlet Nexus

Scarlet Nexus opowiada historię Sumeragiego z miasta New Himuka, który może poszczycić się specjalnym talentem zaimplementowanym w swoim mózgu. Pozwala on mu okiełznać moce psychiczne umożliwiające walkę z najeźdźcami.

Premiera: 2021 rok


104. Sherlock Holmes: Chapter One

Sherlock Holmes: Chapter One skupia się na tytułowym bohaterze, detektywie próbującym rozwikłać kolejne niebezpieczne zagadki. Tym razem trafia na śródziemnomorską wyspę, która nie jest aż tak spokojna, jak to może nam się wydawać.

Premiera: 2021 rok


105. Solar Ash

Solar Ash to gra typu action-adventure, w której zwiedzamy krainę Ultravoid za pomocą kilku bohaterów o różnych charakterach.

Premiera: 2021 rok


106. Spider-Man: Miles Morales

Marvel's Spider-Man: Miles Morales to mocno wyczekiwany spin-off, który jest kontynuacją bestsellerowej produkcji wydanej w 2018 roku przez Sony. Gracze wskoczą w buty Milesa Moralesa, który będzie musiał wyeliminować zagrożenie. Podczas rozgrywki przyjdzie mu współpracować z Peterem Parkerem.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


107. Suicide Squad: Kill the Justice League

Suicide Squad: Kill the Justice League wcielamy się w głównych przeciwników Batmana, aby wywołać zamieszanie na ulicach Arkham.

Premiera: 2022 rok

https://www.youtube.com/watch?v=nEOVOEkju_I 


108. Steelrising

Steelrising rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości podczas rewolucji francuskiej. Pozycja jest grą RPG, w której wcielamy się w robota o imieniu Aegis - musi on ochraniać pewną osobę przed niebezpieczeństwem w Paryżu.

Premiera: 2021 rok


109. Stray

Stray pozwala nam przejąć kontrolę nad kotem, który przypadkowo odłącza się od swojej zwierzęcej rodziny. Trafimy do ogromnego miasta, z którego będziemy musieli uciec.

Premiera: 2021 rok


110. Sword of the Necromancer 

Sword of the Necromancer jest roguelike'em, który opowiada historię Tamy, wojowniczki próbującej odbić swego przyjaciela z rąk nekromanty.

Premiera: 2021 rok


111. Temtem

Temtem pozwala zwiedzić zainteresowanemu sześć wysp, na których spotkamy przeróżne stworki, aby koniec końców stawić czoła ostatecznemu Temtemowi.

Premiera: 21 stycznia 2021 roku


112. The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online to gra MMORPG osadzona w uniwersum marki od Bethesdy. Odbiorcy w trybie sieciowym rozpoczynają krwawą walkę o odzyskanie utraconej przez Cesarstwo potęgi.

Premiera: brak daty


113. The Invincible

The Invincible pozwala wskoczyć w buty nieznanego naukowca, będącego członkiem międzygwiezdnej wyprawy badawczej. W pewnym momencie ruszamy na ratunek pewnemu zespołowi, który niespodziewanie zaginął na planecie Regis III.

Premiera: 2021 rok


114. The Lord of the Rings: Gollum

Deadlic Entertainment opracowuje obecnie LEGO The Lord of the Rings, grze akcji osadzonej opartej na uniwersum Władca Pierścieni. Rozgrywka nastawiona jest na skradanie i używanie specjalnej mechaniki odpowiadającej za podwójną osobowość tytułowego bohatera.

Premiera: 2021 rok


115. The Pathless

The Pathless pozwala nam wcielić się w Łowczynię odwiedzającą przeklętą wyspę. Podczas przygody nie zabraknie wielu efektownych starć z oponentami.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


116. Tribes of Midgard

Tribes of Midgard skupia się na eksplorowaniu tytułowego miasta, walce z potworami, a także modernizowaniu swojej wioski, czyli bazy wypadowej protagonisty.

Premiera: 2021 rok


117. Unknown 9: Awakening

Unknown 9: Awakening jest przygodówką, w której przejmujemy stery nad indyjską dziewczynką. Posiada ona specjalną zdolność pozwalającą jej nawiązywać kontakt z alternatywną rzeczywistością zatytułowaną The Fold.

Premiera: 2021 rok


118. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Pieczę nad portem Wiedźmin 3: Dziki Gon sprawuje Saber Interactive. Twórcy mają zadbać o odświeżoną przygodę Geralta, dbając o usprawnienie niektórych mechanik i podkręcenie wskaźników odpowiadających za oprawę wizualną.  

Premiera: 2021 rok

https://www.youtube.com/watch?v=2HGhm0H7d68 


119. Vampire: The Masquerade - Blodlines 2

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 to pełnoprawny sequel ciepło przyjętego pierwszego Bloodlinesa. Akcja gry rozgrywa się w Seattle, w którym rządzą frakcje i klany różniące się kulturą, ideologią i stosunkiem do danych ludzi. Odbiorcy przeżyją historię osoby, która jest wampirem.

Premiera: 2021 rok


120. Vampire: The Masquerade – Swansong

Vampire: The Masquerade – Swansong przedstawia historię Hazel Iversen znanej z kryptonimu Łabędź. Musi ona dbać o zasady, które pozwalają jej funkcjonować między ludźmi bez ujawniania jej prawdziwej, wampirze tożsamości.

Premiera: 2021 rok


121. Vigor

Vigor jest strzelaniną sieciową z elementami survivalu. Akcja została osadzona w niedalekiej przyszłości, po wybuchu bomby nuklearnej.

Premiera: grudzień 2020 rok


122. Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground

Warhammer Age of Sigmar: Storm Ground umożliwia wcielenie się w dowódców różnych frakcji znanych z uniwersum Warhammera. Tytuł ten jest strategią.

Premiera: 2021 rok


123. Warhammer: Chasobane

Warhammer: Chaosbane to gra typu hack'n'slash z nutką kampanii fabularnej, nad którą pieczę sprawował Mike Lee. 

Premiera: 2021 rok


124. Watch Dogs Legion

Trzecia odsłona hakerskiej serii akcji została nazwana Watch Dogs Legion. Produkcję wyróżnia walka z grupą przestępczą Albion, rządzącą w Londynie żelazną ręką, a także możliwość rekrutacji potencjalnych członków ruchu oporu. Warto zaznaczyć, że w Legionie nie ma jednego głównego bohatera.

Premiera: 19 listopada 2020 roku


125. Werewolf: The Apocalypse – Earthblood

Werewolf: The Apocalypse - Earthblood przenosi odbiorców do świata Mroku. Akcję śledzimy z perspektywy wilkołaka o imieniu Garou, który uwielbia walkę z oponentami. Dużą rolę w tytule odegra fabuła.

Premiera: 4 lutego 2021 roku


126. White Shadows

White Shadows rozgrywa się w świecie zamieszkanym przez ptaki. Platformówka skupia się na Ravengirl, która zwiedza mroczne zakątki White City.

Premiera: 2021 rok


127. War Mongrels

War Mongrels to strategia czerpiąca garściami z serii Commandos. Odbiorcy będą mogli przeżyć historię zahaczająca o tematykę holokaustu na własnej skórze kierując poczynaniami żołnierzy m.in. z Wehrmahtu.

Premiera: 2021 rok


128. Worms Rumble

Worms Rumble skupia się na sieciowym trybie, w którym 32 graczy zostaje wysłanych na mapę, aby walczyć między sobą wykorzystując np. otoczenie.

Premiera: 1 grudnia 2020 roku


129. WRC 9

WRC 9: The Official Game to kolejna odsłona marki opartej na licencji rajdów samochodowych. Pozycja oferuje realistyczny model jazdy, a także wiele torów, po których ścigają się prawdziwi kierowcy.

Premiera: brak daty


130. Yakuza: Like a Dragon

Yakuza: Like a Dragon przedstawia emocjonalną historię Ichibany Kasugi, byłego członka yakuzy, czyli japońskiego, niebezpiecznego gangu, który zostaje zachęcony do wzięcia winy na siebie za pewne morderstwo, komplikujące całe jego życie.

Premiera: 2 marca 2021 roku


Jeśli zapomnieliśmy o jakiejś grze, daj nam znać w komentarzu.