Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Owoce w lesie: jagody, dobre i trujące jedzenie, jak rozpoznać?

Mateusz Wróbel | 01.03, 20:24

Sons of the Forest - Owoce z lasu: jagody, dobre i trujące jedzenie, jak rozpoznać?

Jedzenie z lasu - Sons of the Forest.

Aby jeść w Sons of the Forest, możesz samodzielnie polować na zwierzynę, łowić ryby (lub rozkazać robić to Kelvinowi) czy nawet szukać po skrzyniach rozsianych po całej mapie konserw, czy przetworzonej żywności. Podczas eksploracji natrafisz także na owoce z lasu, którymi możesz się pożywić.

Dopóki nie zasmakujesz przynajmniej raz owocu z krzewu, to nie będziesz wiedział, czy jest to dobre, czy też trujące jedzenie. Przytrzymaj więc przycisk odpowiadający za pożywienie i popatrz, czy oprócz zwiększenia się poziomu najedzenia przy statystykach, zaczniesz tracić także zdrowie - jeśli nie, to wiedz, że nie są to trujące owoce.

Sons of the Forest - Owoce z lasu: jagody, dobre i trujące jedzenie, jak rozpoznać?

W odróżnieniu trujących rzeczy (które jednak możesz dalej zbierać do ekwipunku w celu craftingu) pomaga także ikona po najechaniu kursorem myszy na interesującą Cię rzecz - jeśli zauważysz przy niej zielony symbol kawałka jedzenia, to znaczy, iż jest to dobre jedzenie. Jeśli z kolei symbol ten ma kolor czerwony, to jest to jedzenie trujące, źle wpływające na organizm sterowanego bohatera i zabierające mu HP.

Sons of the Forest - Owoce z lasu: jagody, dobre i trujące jedzenie, jak rozpoznać?

Pamiętaj jednak, że najszybciej zaspokoisz głód zwykłym jedzeniem, a owoce z lasu to wyłącznie dodatek dobrze spisujący się podczas eksploracji. Jeden krzew zapewnia 3 kawałkom owoców, które zaspokajają mniej więcej 1/15 kółka odpowiadającego za poziom najedzenia się.

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper