Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Kelvin i Virginia: walka, broń, śmierć, ubrania, jak zarządzać towarzyszem?

Mateusz Wróbel | 01.03, 20:24

Sons of the Forest - Kelvin i Virginia: walka, broń, śmierć, ubrania, jak zarządzać towarzyszem?

Towarzysze a walka, broń, śmierć i ubrania - Sons of the Forest.

Po rozpoczęciu rozgrywki w Sons of the Forest Twoim pierwszym towarzyszem zostanie Kelvin. Znajdziesz go tuż obok wraku samolotu, gdy będzie leżał tuż obok drugiego załoganta - tego, któremu nie udało się przeżyć awaryjnego lądowania.

Już po ocuceniu kompana możesz wydawać mu najprostsze komendy, w których Kelvin zbuduje ognisko, złowi ryby (dając Ci surowe mięso, które następnie musisz umieścić na ognisku, aby je upiec) czy będzie lub nie będzie w danym momencie za Tobą podążał. Jeśli podejdziesz do kompana, możesz nim także zarządzać, dając mu jakieś przedmioty (wybierz z notesa opcję "Daj przedmiot". 

Zarządzanie drugim kompanem - Virginią - przebiega w ten sam sposób, choć jej zrekrutowanie jest trudniejsze. Opisaliśmy to dokładniej w tym miejscu. Nie możesz także wydawać jej poleceń typu przynieś, zostaw, pozamatiaj, bo kobieta kroczy swoimi ścieżkami i zazwyczaj znajduje się blisko obozu.

Sons of the Forest - Kelvin i Virginia: walka, broń, śmierć, ubrania, jak zarządzać towarzyszem?

Po przejściu do ekranu ekwipunku, skąd dasz przedmioty swoim kompanom, możesz wręczyć im przede wszystkim wyposażenie lub ubrania. Niestety, ale Kelvin w wyniku upadku stał się niepełnosprawny, co jest jednoznaczne z tym, że nie może on walczyć z kanibalami - chęć wręczenie mu giwery nie zda się na nic, ponieważ nie umie on walczyć i gdy zauważy wroga, albo zginie (jeśli go nie obronisz), albo zacznie uciekać, jeśli wcześniej nie kazałeś mu zostać w miejscu, w którym znajduje się masa kanibali.

Inaczej wygląda sytuacja z Virginią - kobiecie z trzema rękami możesz wręczyć nie jedną, a nawet dwie bronie (dobry zestaw to pistolet i strzelba), co sprawi, że wspólne wypady z nią do obozów oponentów czy jaskiń pełnych niespodzianek są urozmaicone. Towarzyszka potrafi walczyć, lecz trzeba wspomnieć, że i ona potrafi zginąć w walce z kanibalami, jeśli wdasz się w wielkie starcie, które z powodu braku gadżetów Cię przerośnie.

Sons of the Forest - Kelvin i Virginia: walka, broń, śmierć, ubrania, jak zarządzać towarzyszem?

Ponadto Kelvinowi i Virginii możesz zmieniać ubrania (te noszone przez nich obecnie znajdą się w Twoim ekwipunku, o ile zestaw ciuchów znalazłeś wcześniej w jakichś obozach czy kompleksach rozsianych po całej mapie Sons of the Forest. Gdy niektóre wyposażenie wpływa na statystyki grywalnego bohatera, tak nie zmienia to zachowania czy szansy przeżycia kompana - jest to więc zmiana kosmetyczna (może to zmienić się wraz z kolejnymi aktualizacjami gry czy debiutem pełnej wersji Sons of the Forest na rynku).

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper