Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Woda, gdzie się napić i uzupełnić płyny, napój energetyczny a system kondycji

Mateusz Wróbel | 01.03, 20:24

Sons of the Forest - Woda, gdzie się napić i uzupełnić płyny, napój energetyczny a system kondycji

Woda - Sons of the Forest.

Obok jedzenia woda to najważniejszy aspekt w Sons of the Forest. Twój bohater musi uzupełniać płyny, aby był w stanie żyć, a przede wszystkim wykonywać cięższe (wymagające więcej siły) i dłuższe czynności, jak ucieczka przed potworami, przenoszenie ciężkich przedmiotów, możliwość walki z oponentami.

W początkowej fazie gry - dopóki nie stworzysz sobie piersiówki w drukarce 3D - będziesz musiał wyszukać lub stworzyć tymczasowe schronienie w miejscu, gdzie znajduje się rzeka czy jezioro. W tychże miejscach znajdziesz wodę zdatną do picia (ta z morza jest trująca). Wystarczy wejść do wody kawałek głębiej, a zauważysz ikonę odpowiadającą za uzupełnienie płynów.

Sons of the Forest - Woda, gdzie napić się i uzupełnić płyny, system kondycji

Kliknij ją, a sterowany bohater napoi się i będzie mógł kontynuować swoje przygody. Co ważne, poziom płynów w organizmie odpowiada za wspomnianą już w pierwszym akapicie kondycję. Im bardziej odwodniona jest nasza postać, tym mniej siły będzie miała - niemożliwe będzie wtedy bieganie czy walka z oponentami przez dłuższy czas. W takich przypadkach warto wypić napój energetyczny, który szybko zwiększy poziom kondycji.

Dlatego bardzo ważne jest posiadanie przy sobie wody czy uzupełnianie jest w każdej możliwej okazji, jeśli nie posiadasz jeszcze w ekwipunku przedmiotu, choćby piersiówki, do której wlałbyś wodę. 

Warto wspomnieć, że nie musisz dawać Kelvinowi czy innym towarzyszom wody - automatycznie uzupełnią oni swoje płyny w organizmie.

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper