Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Pancerz: zbroja techniczna/z kości, ochrona przed uderzeniami, jak stworzyć i zdobyć?

Mateusz Wróbel | 01.03, 20:24

Sons of the Forest - Pancerz: zbroja techniczna/z kości, ochrona przed uderzeniami, jak stworzyć i zdobyć?

Pancerz - Sons of the Forest.

Zdrowie w Sons of the Forest to tak naprawdę najważniejszy czynnik w survivalu - jeśli osiągnie ono poziom zerowy, to zginiesz i pożegnasz się z życiem. Musisz dbać o swoje potrzeby fizjologiczne i dobrze przygotowywać się na wyprawy (m.in. do jaskiń), w których prawie zawsze pojawią się kanibale czy mutanci.

W tym celu warto dbać nie tylko o amunicje do broni i materiały wybuchowe, ale także poziom pancerzu, który znajduje się na pasku po lewej stronie od zdrowia (przybiera on różowy kolor). Gdy z poziomu ekwipunku (znajdziesz go po prawej stronie na dole obok ubrań) nałożysz na siebie pancerz, możesz liczyć na dodatkową ochronę.

Sons of the Forest - Pancerz: niska, średnia, wysoka ochrona przed uderzeniami, jak stworzyć i zdobyć?

Najbardziej pospolitym pancerzem, lecz nie dającym aż tyle korzyści, co te bardziej zaawansowane, jest obrzydliwy pancerz, który pozyskasz przede wszystkim z ciał mutantów - oponentów o różowej skórze, którzy występują przede wszystkim w jaskiniach i innych podziemnych lokalizacjach.

Sons of the Forest - Pancerz: niska, średnia, wysoka ochrona przed uderzeniami, jak stworzyć i zdobyć?

Gdy ich zabijesz, to warto od razu ich oskórować - wystarczy popatrzeć na ich brzuch oraz wejść w interakcję, a sterowana postać automatycznie wyciągnie z nich kawałek pancerzu. Zapełni on dokładnie 1/10 paska ochrony przed obrażeniami. Oprócz tego możesz stworzyć pancerz z liści lub skóry (po oskórowaniu zabitego zwierzęcia, np. sarny), lecz te przedmioty - podobnie jak ten z mutantów - zapewnia niską ochronę.

Sons of the Forest - Pancerz: zbroja techniczna/z kości, ochrona przed uderzeniami, jak stworzyć i zdobyć?

Lepiej jest stworzyć pancerz z kości lub wykonać zbroję techniczną. To pierwsze jest możliwe po zdobyciu kości kanibali - zbierzesz je w obozach, jaskiniach lub z samych zabitych wrogów, jeśli ich spalisz w ognisku. Z kolei zbroja techniczna wymaga wydrukowania siatki w drukarce 3D i zdobycia płytki drukowanej (często znajduje się ona w pojemnikach, choćby tych blisko miejsca katastrofy) - z taśmą, drutem czy bateriami nie będziesz miał problemu. Te dwa rodzaje pancerzy zapewniają sporą ochronę przed wrogami i ciężej je zniszczyć niż wymienione wyżej itemki.

Ponadto w dalszej części gry, w jednym z bunkrów, który otworzysz za pomocą karty dostępu zebranej w świecie gry, otrzymasz złotą zbroję, która zapewnia ogromną ochronę przed obrażeniami. Pamiętaj, że im mocniejszy pancerz, tym lepiej absorbuje uderzenia i wolniej się niszczy.

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper