Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Palisada, ogrodzenie, mury, drzwi: jak uniemożliwić wrogom wejście do bazy?

Mateusz Wróbel | 01.03, 20:24

Sons of the Forest - Palisada, ogrodzenie, mury, drzwi: jak uniemożliwić wrogom wejście do bazy?

Ogrodzenie w bazie - Sons of the Forest.

Po wybudowaniu swojej bazy, która powinna mieć m.in. składowiska na najpotrzebniejsze materiały oraz domek, w którym zapiszesz grę, prześpisz się czy położysz najważniejsze przedmioty na półkach, warto wyposażyć się w palisady, które rozłożysz wokół swojej bazy - w taki sposób, aby wrogowie nie mogli wejść do środka i zacząć niszczyć Twoje konstrukcje.

W Sons of the Forest - w wersji Early Access - nie ma gotowego schematu ogrodzenia. Musisz budować je manualnie z wykorzystaniem kłód. Ścinaj drzewa za pomocą topora lub piły mechanicznej, a potem nieś kłody w ręce i kładź je w wyznaczonym przez siebie miejscu. Aby to zrobić, popatrz w ziemię, a zauważysz niewypełnione kółko o białym kolorze (jeśli nie widzisz, to kliknij spację).

Sons of the Forest - Palisada, ogrodzenie, mury: jak uniemożliwić wrogom wejście do bazy?

Potem połóż kłodę - możesz też zrobić wyższe ogrodzenie, kładąc kłodę na kłodę (w tym przypadku poczekaj, aż zauważysz na pierwszej kłodzie, w jej górnej części, po raz kolejny niewypełnione kółko). Niemniej - pamiętaj, aby dodatkowo zaostrzyć bale, wyciągając topór i ucinając górną część drzewa w taki sposób, jak na poniższym obrazku. Dzięki temu oponenci nie będą w stanie się wspiąć na górę.

Sons of the Forest - Palisada, ogrodzenie, mury: jak uniemożliwić wrogom wejście do bazy?

Budowanie ogrodzenia jest czasochłonne, ale pozwoli Ci to lepiej chronić swoje budynki. 

Musisz dodatkowo pamiętać, aby stworzyć drzwi między ogrodzeniem. Te akurat są opisane w pierwszej części przewodnika - tutaj również musisz przynieść kilka kłód, lecz połóż je na ziemi w poziomie. Tryb kładzenia bel zmienisz, wciskając spację. Potem trzy lub cztery kłody przepołów - gdy podejdziesz do bel z toporem, to zauważysz na ich środku czerwoną ikonę pokazującą, jak dużą część drzewa utniesz.

Sons of the Forest - Palisada, ogrodzenie, mury: jak uniemożliwić wrogom wejście do bazy?

Po ucięciu 3/4 kłód zrobisz drzwi. Teraz możesz jeszcze przeciąć manualnie inne kłody na pół, aby stworzyć deski, którymi zrobisz drzwi - wystarczy podejść z owymi deskami pod dziurę w ogrodzeniu, a zauważysz na ekranie strzałkę prowadzącą ku górze. Wciśnij LPM, gdy pojawi się ona na ekranie.

Pamiętaj jednak, że ogrodzenie nie odciągnie całkowicie wrogów. Podczas walki możesz jednak przyszykować się na atak wrogów, który dzięki palisadom będzie odbywał się tylko z jednego miejsca.

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper