Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Mało FPS, jak zwiększyć poziom klatek na sekundę?

Mateusz Wróbel | 01.03, 20:24

Sons of the Forest - Mało FPS, jak zwiększyć poziom klatek na sekundę?

Zwiększenie FPS - Sons of the Forest.

Sons of the Forest jest grą niewymagającą bardzo mocnego komputera, lecz może zdarzyć się tak, że Twój zestaw nie poradzi sobie z "generowaniem" stałych 60 klatek na sekundę przy standardowych ustawieniach graficznych. Poniżej podajemy, które opcje graficzne najlepiej zmniejszyć/dostosować, aby wycisnąć ze swojego PC kawałek więcej.

Sons of the Forest - Mało FPS, jak zwiększyć poziom klatek na sekundę?

Pierwsze i najważniejsze - wyłącz synchronizację pionową, która we wczesnej wersji Early Access nie do końca działa tak, jak powinna. Zamiast tego ręcznie dostosuj maksymalną wartość FPS - możesz nawet zdecydować się na 50 czy 55 klatek na sekundę, jeśli wiesz, że 60 FPS-ów jest niemożliwe do osiągnięcia. Aktywuj także pełny ekran, wyłączając niepotrzebne procesy w swoim komputerze, w tym przeglądarkę i inne programy pożerające zasoby.

Sons of the Forest - Mało FPS, jak zwiększyć poziom klatek na sekundę? 2

Następnie przejdź do samych ustawień grafiki. W przypadku tych ustawień powinieneś zjechać ze wszystkim na LOW, a więc najniższe ustawienia - jeśli jednak uważasz, że gra wygląda przy tym okropnie, to obowiązkowo zostaw na najniższej wartości takie opcje, jak odległość rysowania obiektów, chmura, jakość billboardów oraz jakość mgły. Pierwsza rzecz sprawi, że nie będziesz widział bardzo oddalonych obiektów na ekranie, ale pozwoli odetchnąć karcie graficznej i skupić się na elementach, które są najbliżej protagonisty.

Z kolei chmury, jakość billboardów i mgły to dodatki graficzne, które nie sprawią, że będzie grało Ci się przyjemniej czy weselej. Możesz obniżyć ich jakość.

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper