Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Skradanie się: omijanie mutantów i kanibali, kucanie, ukrywanie się przed wrogami

Mateusz Wróbel | 01.03.2023, 20:24

Sons of the Forest - Skradanie się: omijanie mutantów i kanibali, kucanie, ukrywanie się przed wrogami

Skradanie się - Sons of the Forest.

Sons of the Forest jest survivalem, w którym zdobywasz wiele broni. Na start otrzymujesz toporek, a także granaty, a w dalszej części gry możesz odnaleźć chociażby strzelbę czy pistolet, które pomogą Ci w walce z oponentami.

Nie można jednak zapominać o bardzo przydatnym systemie skradania się, który niejednokrotnie pomoże Ci wyjść z krytycznej sytuacji. Kucanie za pomocą lewego CTRL pomaga nie tylko np. obcinać kłody, ale również skradać się po cichu między wrogami.

Podczas przytrzymywania lewego CTRL zauważysz przy ikonach - tuż obok poziomu nawodnienia i najedzenia się - oczko koloru szarego, które mówi Ci, iż jesteś cicho, a wrogowie Cię nie usłyszą. Możesz obok nich przechodzić niezauważenie, jeśli wcześniej nie zostali zaalarmowani. Zapamiętaj, że:

Sons of the Forest - Skradanie się: omijanie mutantów i kanibali, kucanie, ukrywanie się przed wrogami

  • Kanibale (przypominający brudnych ludzi) dobrze widzą, ale słabo słyszą. Nie możesz więc wejść w ich linię wzroku, bo zostaniesz zauważony. Denerwuje ich także światło - czy to z latarki, czy pochodni.
  • Mutanty (przypominający potwory o różowej skórze) mają słaby wzrok, ale bardzo dobrze słyszą. Nie możesz więc przy nich biegać czy normalnie chodzić, bo od razu Cię wyczują i zaatakują.

Staraj się więc w jaskiniach omijać po cichu wrogów lub po prostu biec przed siebie. Podziemne lokacje są przeładowane oponentami, z którymi nie warto walczyć, bo potem i tak się odrodzą - gdy zapiszesz grę lub wyjdziesz do pulpitu.

Ponadto gdy unikasz oponentów w nocy, gdy ci patrolują pobliskiej lokacje na zewnątrz, wchodź w krzaki i kucaj w nich, a będziesz jeszcze lepiej ukryty.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper