Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Śmierć i odrodzenie: czy permanentna, tryb multiplayer i singleplayer, czym się różni?

Mateusz Wróbel | 01.03, 20:24

Sons of the Forest - Śmierć i odrodzenie: czy permanentna, tryb multiplayer i singleplayer, czym się różni?

Śmierć - Sons of the Forest.

W Sons of the Forest musisz dbać nie tylko o potrzeby fizjologiczne swojego bohatera, ale także o to, aby przeżył tę niebezpieczną przygodę pełną kanibali i mutantów znajdujących się na wyspie.

Potrzebujesz więc odnawiać poziom zdrowia za pomocą leków czy innych medykamentów, a także dbać o swój pancerz - przed wyjściem na wyprawę warto wyposażyć się w dodatkową ochronę. Co jednak, gdy będziesz bliski śmierci?

W przypadku rozgrywki multiplayer odrodzisz się w ostatnim punkcie kontrolnym, a więc blisko obozu czy przed wejściem do jaskini/obozu kanibali, gdzie zginąłeś. Nie uświadczysz tutaj permanentnej śmierci, ponieważ rozgrywka online musi się dalej toczyć ze względu na innych graczy w sesji.

Sons of the Forest - Śmierć i odrodzenie: czy permanentna, tryb multiplayer i singleplayer, czym się różni?

Inaczej jest natomiast w przypadku zabawy single-player. Pierwsza śmierć sprawia, że zostajesz zaprowadzony do obozu wroga (lub miejsca, gdzie zginąłeś, jeśli jest ono przejęte przez wroga), gdzie masz być dla nich pysznym obiadem. Po ocknięciu się uciekasz z pułapki, a po drodze warto, a nawet trzeba dodatkowo odnaleźć plecak, w którym zbierzesz wszystkie wcześniej posiadane przedmioty w ekwipunku. Możliwe też, że przyjdzie Ci walczyć z oponentami.

Jak widzisz, pierwsza śmierć w module dla pojedynczego gracza nie niesie za sobą ogromnych konsekwencji. Kanibale i mutanci będą jednak wiedzieć, że jesteś twardszym zawodnikiem, niż myśleli, i jeśli zabiją Cię po raz drugi, to już permanentnie. W tym przypadku będziesz musiał albo wczytać zapis gry sprzed śmierci, albo rozpocząć całą grę, bez możliwości zachowania wcześniejszych postępów, od nowa.

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper