Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Virginia, kobieta z trzema rękami i nogami, gdzie znaleźć i zdobyć towarzyszkę?

Mateusz Wróbel | 01.03.2023, 20:24

Sons of the Forest - Virginia, kobieta z trzema rękami i nogami, gdzie znaleźć i zdobyć towarzyszkę?

Towarzysz Virginia - Sons of the Forest.

W Sons of the Forest znajdziesz przynajmniej dwóch kompanów (stan na premierę wczesnego dostępu). Zrekrutować pierwszego z nich do swojej ekipy jest bardzo łatwo, ponieważ jest to Kelvin, który należał do Twojego oddziału. Przeżył wypadek w śmigłowcu, wskutek czego stracił słuch. Możesz jednak wydawać mu najprostsze polecenia, typu przynieś kłody, złów ryby czy zbuduj namiot za pomocą notesu.

Drugim kompanem jest Virginia, a więc kobieta przypominająca mutantkę - ze względu na to, że posiada trzy ręce i trzy nogi. Nie ma ogólnego przepisu dot. tego, jak ją znaleźć - możesz równie dobrze spotkać ją już pierwszego dnia, jak i dopiero po 4/5 dniach zabawy w Sons of the Forest.

Jak jednak odnaleźć Virginię? Możesz zacząć przeszukiwać pobliskie plaże, które są głównym obszarem eksploracyjnym dla mutantki lub po prostu zacząć budować swoją bazę w wybranym przez siebie miejscu - sam namiot i ognisko nie wystarczy, aby kobieta się Tobą zainteresowała. Dopiero po wzniesieniu bardziej zaawansowanych konstrukcji i ogrodzeniu ich za pomocą choćby palików powinieneś zauważyć kobietę ubraną w białym podkoszulek, która będzie się Tobie przyglądać. Co ważne, nie możesz jej przestraszyć, ponieważ Virginia nie dołączy od razu do Twojej ekipy.

Sons of the Forest - Virginia, kobieta z trzema rękami i nogami, gdzie znaleźć i zdobyć towarzyszkę?

  1. Po zauważeniu Virginii obowiązkowo schowaj do plecaka wszystkie noszone przedmioty - czy to toporek, kamień czy patyk (przytrzymaj klawisz G). Stój w miejscu, a zauważysz, że kobieta będzie powoli do Ciebie podchodzić lub tanćzyć. Może także napić się wody z jeziora, jeśli jest w pobliżu.
  2. Finalnie jednak wycofa się - nie możesz jej gonić, bo wtedy ją przestraszysz i ponowne pojawienie się Virginii w miejscu budowy bazy zostanie wydłużone. Poczekaj, aż odejdzie i zajmij się swoimi rzeczami.
  3. Przy drugim spotkaniu (najczęściej kolejnego dnia po pierwszym spotkaniu) Virginia podejdzie do Ciebie jeszcze bliżej. Przyglądaj jej się i pozwól sprawdzić to, co ją interesuje - kobieta niczego nie zburzy ani nie ukradnie, lecz ponownie ucieknie, bo jeszcze Ci nie zaufa.
  4. Dopiero przy trzecim spotkaniu kobieta podejdzie do Ciebie, a Ty będziesz mógł nią sterować tak, jak Kelvinem, wydając jej rozmaite polecenia.
  5. Jeśli jednak w przerwie od kolejnych spotkań znajdziesz Virginię w lesie czy na plaży, to możesz zauważyć, jak będzie tańczyć (do muzyki z radia) czy wykonywać inne rzeczy - nie przestrasz jej wtedy, bo możesz ją spłoszyć i wydłużysz kolejne spotkanie. Jednocześnie losowe spotkanie z nią na jej terenie nie przyśpieszy potencjalnego zrekrutowania mutantki do ekipy - ona sama musi podejść do Twojej bazy po raz kolejny.

Sons of the Forest - Virginia, kobieta z trzema rękami i nogami, gdzie znaleźć i zdobyć towarzyszkę?

W dalszej części gry towarzyszkę warto wyposażyć w broń, aby była ona w stanie bronić się przed kanibalami lub atakować wrogów wspólnie z Tobą. Jeśli straci zbyt dużo zdrowia, to permanentnie zginie i już się nie odrodzi. To samo tyczy się Kelvina, który jednak nie potrafi walczyć - musisz go bronić za wszelką cenę, bo kompana jeszcze łatwiej stracić niż Virginię. Możesz także zmienić ich ubranie, wchodząc do ekranu zarządzania NPC-em (wtedy, gdy do nich podejdziesz).

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper