Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Początek gry, co robić, gdzie iść?

Mateusz Wróbel | 01.03, 20:24

Sons of the Forest - Początek gry, co robić, gdzie iść?

Początek gry - Sons of the Forest.

Po rozpoczęciu rozgrywki fani gry The Forest będą dokładnie wiedzieli, co mają zrobić, aby przetrwać. Poniższa podstrona jest natomiast poświęcona nowicjuszom, którzy z marką studia Endnight Games nie mieli wcześniej styczności.

Sons of the Forest - Początek, co robić, gdzie iść?

Zaczynając od początku, po przejęciu kontroli nad bohaterem obowiązkowo powinieneś przeszukać wszystkie znajdujące się wokół wraku samolotu walizki. Znajdziesz w nich sporo materiałów i gadżetów, które potem pomogą Ci we wznoszeniu konstrukcji (choćby namiotu, podstawowego elementu w przetrwaniu), czy też walce/obronie przed oponentami.

Ważne jest także podejście do Kelvina, a więc kompana, który przeżył katastrofę - po wejściu w interakcję z towarzyszem zauważysz, że stracił on słuch, więc będziesz musiał pokazywać mu komendy wypisywane w notatniku, aby ten wykonywał rzeczy, które masz obecnie na myśli (są to proste czynności).

Sons of the Forest - Początek, co robić, gdzie iść?

Następnie przejdź do ekwipunku (pod klawiszem I) i otwórz pakiet awaryjny znajdujący się tuż nad nożem. Znajdziesz w nim toporek, nawigację GPS (mapę dostępną pod klawiszem M), zapalniczkę (pod klawiszem L) czy również przewodnik (pod klawiszem B), który pozwoli Ci wznosić konstrukcje - to dzięki niemu stworzysz np. pierwszy namiot czy ognisko.

Mając pierwsze przedmioty i swojego kompana, użyj toporka do ścinania drzewa - wokół krzewów będą rosnąć także patyki. Możesz równie dobrze rozkazać swojemu kompanowi, aby ten wzniósł jedną z podstawowych konstrukcji, podchodząc do niego i wybierając odpowiednią komendę z notesu.

Sons of the Forest - Początek, co robić, gdzie iść?

Zbudowanie namiotu, ba, rozpoczęcie jego budowli poprzez przewodnik i dostarczenie przynajmniej patyka na "miejsce budowy" sprawi, że będziesz mógł zapisać grę - jest to kluczowy element survivalów, ponieważ w przypadku losowych, często tragicznie kończących się wydarzeniach dla sterowanego przez nas bohatera, możemy spokojnie wrócić do zabawy bez utraty całego wyposażenia.

W taki oto sposób rozpoczniesz przygodę w Sons of the Forest. Kolejne etapy opisujemy na następnych stronach poradnika, gdzie podajemy także, gdzie zdobyć najważniejsze gadżety. 

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper