Sons of the Forest - poradnik. Crafting, przedmioty, surowce, jedzenie, woda, kompan Kelvin, porady, podstawy - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Sons of The Forest

Sons of the Forest - Kanibale: atak, walka, patrole wroga, skradanie się, ucieczka

Mateusz Wróbel | 01.03, 20:24

Sons of the Forest - Kanibale: atak, walka, patrole wroga, skradanie się, ucieczka

Kanibale - Sons of the Forest.

W Sons of the Forest znajdziesz sporo elementów, które utrudnią Ci przeżycie. Oprócz tych pospolitych w postaci kanibalów musisz dbać także o swój poziom zdrowia, nawodnienia czy głodu i nie doprowadzić do tego, aby nasza postać umarła lub była niezdolna do życia przez nieuzupełnienie płynów czy pokarmu.

Ta strona poradnika zawiera natomiast kluczowe informacje dotyczące kanibali, a więc głównych przeciwników. Spotkasz ich niemalże na każdym kroku wyspy, nie licząc początków rozgrywki, gdy dopiero wznosisz swoją pierwszą bazę. Poniżej podajemy kilka najważniejszych porad nt. tego, jak radzić sobie z tym typem wrogów, a także co robić, aby ich przechytrzyć czy po prostu przeżyć na ich terenie.

Sons of the Forest - Kanibale, walka z wrogami, czy atakować, jak uciec, patrole przeciwników w nocy

  • Pierwsze i najważniejsze: na początku zabawy, gdy zbierasz jeszcze podstawowe przedmioty i budujesz swoje pierwsze schronisko, staraj się unikać wrogów. Wejście w starcie z nimi nie daje Ci żadnych korzyści, a oponenci nie zaatakują Cię w pierwszych dniach aż do momentu, gdy Ty sam nie staniesz się agresywny wobec nich;
  • Gdy wejdziesz do jaskini czy innego obiektu, który możesz eksplorować w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów, a w środku znajdziesz kanibali, lepiej się wycofać - szczególnie w pierwszych dniach zabawy. Jeśli ich zaatakujesz i wygrasz pojedynek, to inne kanibale dotrą do tego miejsca w kolejnych dniach i jeśli dowiedzą się, że ich kompani polegli, to zwiększą patrole.
  • A będąc już przy patrolach, staraj się nie budować swoich fortyfikacji na bardzo otwartych terenach, wokół których nie ma drzew czy innych budowli. Sprawi to, że kanibale patrolujące okolice w nocy będą mogły Cię zaatakować, gdy śpisz, co jest jednoznaczne z tym, że po przebudzeniu się będziesz musiał z nimi walczyć. Istnieje szansa, że jeśli Twoje zapasy były na zewnątrz, to zostaną one zniszczone/zdeptane przez wrogów, więc warto wnosić wszystko do swojego schroniska - nawet jeśli nie będzie wyglądać to estetycznie.
  • Wybicie patrolu oponentów w nocy sprawi, że kolejne dni będą jeszcze cięższe pod względem ilości kanibalów w okolicy - wrogowie potrafią myśleć i będą chcieli się na Tobie zrewanżować, więc po prostu nie dawaj im powodu do tego, aby mieli na Ciebie oko. Dodatkowo ich oddziały mogą zostać wtedy powiększone o mutantów, a więc jeszcze cięższych do pokonania wrogów.
  • Aby uniknąć walki, staraj się kucać i skradać się - jest to możliwe poprzez wciśnięcie klawisza lewy CTRL. Przechodź między krzakami, drzewami i chowaj się za rozmaitymi przeszkodami, aby nie zostać wykrytym: jest to ważne szczególnie w dalszej części gry, gdy kanibale będą już do Ciebie wrogo nastawieni. Wtedy musisz ich unikać, bo jeśli zostaniesz zauważony, to rozpocznie się walka.
  • Wrogowie potrafią także siedzieć na drzewie i skakać na Ciebie z powietrza, więc miej się na baczności.
  • Po odblokowaniu drukarki 3D warto wytworzyć czerwoną maskę (koszt to 150 ml żywicy) i założyć ją na siebie - odstraszy to kanibali, bo pomyślą, że jesteś przywódcą grupy. Dowiedzą się, że oszukujesz dopiero wtedy, gdy bardzo blisko do nich podejdziesz lub ich zaatakujesz.
  • Kończąc wpis, zapamiętaj, że dopóki nie walczyłeś po raz pierwszy z kanibalami, to gdy ich zauważysz, bierz nogi za pas i uciekaj jak najdalej (jeśli są blisko kryjówki, to omiń ją, aby nie zapamiętali, gdzie śpisz). Wtedy nie rozpoczniesz z nimi starcia i nie będziesz ich głównym wrogiem, którego zaatakują od razu po tym, gdy go dojrzą. 

Ponadto przed bardziej otwartymi starciami z kanibalami lepiej zdobyć odpowiednie wyposażenie, a więc broń palną, ubiór o wysokich statystykach, który absorbuje przyjmowane obrażenia, czy także zrekrutować do swojej ekipy Virginię - towarzyszkę z trzema rękami, która potrafi walczyć. Wtedy też możesz być gotowy do wypowiedzenia wojny kanibalom, co pozwoli Ci również łupić ich obozy pełne przydatnych surowców i gadżetów.

Źródło: własne

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika

Sons of the Forest - PRZEDMIOTY

cropper