Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy - Skrzydło astronomiczne: strony przewodnika, skrzynie skarbów, posążki demimoza

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy - Skrzydło astronomiczne: strony przewodnika, skrzynie skarbów, posążki demimoza

Wszystkie znajdźki w Hogwarts Legacy w zamku Hogwart w regionie Skrzydło astronomiczne.

Ten region zapewnia 23 strony przewodnika, 6 skrzyń ze skarbami, 3 posążki demimoza. Ich lokalizację i sposób otwarcia/znalezienia ukazujemy poniżej.

Strony przewodnika

#1 - Szkielet czarnego Hybrydzkiego

#1 - Szkielet czarnego Hybrydzkiego

#1 - Szkielet czarnego Hybrydzkiego 2

Po ukończeniu misji, w której uczysz się zaklęcia Levios i dodatkowo toczysz pojedynek z Sebastianem Sallowem (na dywanie), bądź dalej w pomieszczeniu (pracowni obrony przed czarną magią) pani Profesor Hecat i wejdź po schodach w stronę zamkniętych drzwi. Na prawo od schodów zauważysz znajdźkę.

#2 - Lustro

#2 - Lustro

#2 - Lustro 2

Podejdź pod lustro na najwyższym piętrze (to wysunięte na zachód) i użyj Lumos (latarki). Przypatrz się lokacji, a potem zacznij jej szukać - znajduje się ona piętro wyżej.

#2 - Lustro 3

Odwróć się za siebie i przejdź korytarzem obok rycerzy w zbrojach. Wejdź piętro wyżej, a potem przy malowidłach na ścianie idź korytarzem w lewo - na jednym z filarze znajdziesz szukaną ćmę.

#3 - Szkielet Lelka wróżebnika

#3 - Szkielet Lelka wróżebnika

#3 - Szkielet Lelka wróżebnika 2

Będąc blisko schodów prowadzących na wyższe lub niższe piętra skrzydła astronomicznego, znajdziesz na drugim poziomie szafkę, za którą kryje się szkielet. Użyj revelio, a zdobędziesz znajdźkę.

#4 - Porter Illyiusa

#4 - Porter Illyiusa

#4 - Porter Illyiusa 2

Dwa piętra niżej od poprzedniej znajdźki znajdziesz obraz ukazujący czarodzieja i dziecko. Trzymaj się więc blisko schodów, a na pewno go znajdziesz po użyciu revelio.

#5 - Częściowa transmutacja

#5 - Częściowa transmutacja

#5 - Częściowa transmutacja 2

Będąc w sali transmutacji (pomieszczeniu, gdzie przebywa profesor Weasley), do której dostajesz się z podwórza, podejdź do szafek na lewo od jej biurek, a znajdziesz znajdźkę.

#6 - Fontanna z wiwerną

#6 - Fontanna z wiwerną

#6 - Fontanna z wiwerną 2

Na podwórzu (placu) podejdź do fontanny z rzeźbą w centrum lokacji, a znajdziesz ten przedmiot kolekcjonerski.

#7 - Latająca kartka

#7 - Latająca kartka

#7 - Latająca kartka 2

Podejdź pod rzeźbę, która po zeskanowaniu terenu świeci się na niebiesko, a potem użyj na niej znaku Levioso (tego ze skrzydłem). Otworzy się obiekt, który trzyma w ręce, co też aktywuje przedmiot kolekcjonerski.

#8 - Wężowe okno

#8 - Wężowe okno

#8 - Wężowe okno 2

Podejdź do witryny na piętrze skrzydła astronomicznego i ustaw się na lewo od wystawowego szkieleta. Zauważysz tutaj wpis do przewodnika.

#9 - Gobelin Barnabasza Bzika

#9 - Gobelin Barnabasza Bzika

#9 - Gobelin Barnabasza Bzika 2

Gdy będziesz szedł na szczyt wieży astronomicznej, to dotrzesz do długiego korytarza, na którym zauważysz po prawej stronie wielki, animowany gobelin ukazujący 4 trollów. Zeskanuj go, aby otrzymać znajdźkę.

#10 - Latająca kartka

#10 - Latająca kartka

#10 - Latająca kartka 2

Podejdź do klasy zaklęć, a na prawo od punktu szybkiej podróży - przy lobby, gdzie uczniowie mogą odrobić lekcje czy porozmawiać - zauważysz latającą kartkę. Złap ją.

#11 - Szafa Bogina

#11 - Szafa Bogina

#11 - Szafa Bogina

Rusz na dziedziniec transmutacji. Odwróć się od razu za siebie i przejdź przez drzwi na lewo od płomienia Fiuuu. Gdy będziesz w zamku, odbij lekko w prawo, a zauważysz drzwi z zamkiem na drugim poziomie. Za nimi znajduje się kolejna strona przewodnika.

#12 Lustro

#12 Lustro

#12 Lustro

Idź do wieży astronomicznej i wejdź schodami na samą górę. Gdy dotrzesz na miejsce z kominkiem, popatrz w lewo na ścianę, a zauważysz tam lustro. Użyj tradycyjnie Lumos, a potem idź dwa piętra wyżej - gdy będziesz na samym szczycie (przy obracającym się mechaniźmie - planecie), to odbij w lewo i popatrz na tablicę szkolną. Na niej znajdziesz ćmę, którą musisz doprowadzić do lustra.

#13 Palenisko

#13 Palenisko

#13 Palenisko

Na samym szczycie wieży astronomicznej zauważysz obracający się wokół własnej osi mechanizm z planetą - na prawo od niego znajdziesz schody, które prowadzą pod drewnianą podłogę. Znajdziesz tam także palenisko, które wystarczy podpalić.

#14 Teleskop astronomiczny

#14 Teleskop astronomiczny

W tym samym miejscu co poprzednio - podejdź do teleskopu na lewo od mechanizmu i użyj revelio, aby zebrać tę znajdźkę.

#15 Rzeźba

#15 Rzeźba

#15 Rzeźba

Od punktu szybkiej podróży "wieża astronomiczna" zejdź w dół po schodach o dwa piętra, a przechodząc przez ciasne i jedyne drzwi zauważysz rzeźbę - użyj na niej Levioso.

#16 Cela mrocznej wieży

#16 Cela mrocznej wieży

#16 Cela mrocznej wieży

Od klasy zaklęć wejdź do sali, w której odbywały się pierwsze zajęcia - potem przejdź schodami w lewo i otwórz drzwi z zamkiem na pierwszym poziomie. Idź na dach obiektu, a gdy przejdziesz przez kolejne drzwi, popatrz w lewo na kratkę, która także posiada zamek, lecz tym razem na drugim poziomie. Gdy go otworzysz, użyj revelio, a znajdziesz następną stronę przewodnika.

#17 Palenisko na ścianie

#17 Palenisko na ścianie

#17 Palenisko na ścianie

Idź do znacznika Klasa Profesora Figa, a z niego popatrz w lewo. Na ścianie zauważysz palenisko, więc podpal ją, a potem kartkę przewodnika przyciągnij za pomocą zaklęcia Accio.

#18 Lustro

#18 Lustro

#18 Lustro

Idź na dziedziniec transmutacji i przejdź do skrzydła astronomicznego prawą stroną od płomienia Fuuu. Potem trzymaj się prawej strony, wejdź po schodach do góry i skorzystaj z drzwi po prawej stronie od kościstego psa - tuż za drzwiami znajdziesz lustro. Przebiegnij przez toksyny, a przy wielkim nadruku po lewej stronie znajdziesz ćmę. Zaprowadź ją do owego lustra.

#19 Cuchnący korytarz

#19 Cuchnący korytarz

Tuż obok lustra z punktu 19. Użyj revelio między pierwszymi dwoma obrazami na ścianie z lewej strony od drzwi frontowych.

#20 Palenisko na suficie

#20 Palenisko na suficie

#20 Palenisko na suficie

Idź do klasy transmutacji Profesor Weasley, a potem przejdź - będąc na dziedzińcu - przez podwójne drzwi z lewej strony (za fontanną w centrum lokacji). Potem odbij w prawo i zejdź schodami do piwnicy. Idź cały czas w dół, miń zbroję dla wierzchowca i figurkę smoka, odbijając w prawo. Przejdź przez drzwi na wprost korytarza, otwierając zamek na drugim poziomie, a w środku znajdziesz skrzynię skarbów - gdy się odwrócisz i popatrzysz nad drzwi, to zauważysz też palenisko. Podpal je, a potem przyciągnij kartkę zaklęciem Accio.

#21 Klasa alchemii

#21 Klasa alchemii

Tam, gdzie znajdźka nr. 21. Podejdź pod drzwi wyjściowe, a przed tablicą znajdziesz stronę przewodnika po wcześniejszym zeskanowaniu okolicy zaklęciem revelio.

#22 Latająca kartka

#22 Latająca kartka

#22 Latająca kartka

Dalej będąc w piwnicach, wyjdź z klasy alchemii i odbij w lewo. Przejdziesz do składziku, a gdy popatrzysz do góry, to zauważysz latającą kartkę.

#23 Rzeźba

#23 Rzeźba

Od znajdźki nr. 23 otwórz kratkę z zamkiem na poziomie drugim i wejdź w interakcję z żabą, która wyrzuci Cię do celi więziennej, gdzie znajduje się rzeźba. Użyj na niej Levioso.

Skrzynie skarbów

#1 Skrzynia skarbów

#11 - Szafa Bogina
 

#11 - Szafa Bogina

Rusz na dziedziniec transmutacji. Odwróć się od razu za siebie i przejdź przez drzwi na lewo od płomienia Fiuuu. Gdy będziesz w zamku, odbij lekko w prawo, a zauważysz drzwi z zamkiem na drugim poziomie. Za nimi znajduje się skrzynia skarbów.

#2 Skrzynia skarbów

#2 Skrzynia skarbów

#2 Skrzynia skarbów

Od punktu szybkiej podróży "Klasa zaklęć" idź kawałek w lewo, a naprzeciwko schodów zauważysz zagadkowe drzwi. Rozwiąż łamigłówkę, a za nimi znajdziesz nie tylko skarb, ale dodatkowo znajdźkę w postaci

#3 Skrzynia skarbów

#3 Skrzynia skarbów

#3 Skrzynia skarbów

Idź do Klasy Zaklęć (tam, gdzie odbywały się Twoje pierwsze zajęcia) i wejdź schodami po lewej stronie od drzwi frontowych. Otwórz zamek na 1 poziomie, a potem wejdź na sam dach - za kolejnymi drzwiami prowadzącymi na zewnątrz znajdziesz skrzynię skarbów.

#4 Skrzynia skarbów

#4 Skrzynia skarbów

#4 Skrzynia skarbów

Idź do klasy profesora Figa - od punktu szybkiej podróży przejdź przez drzwi po prawej stronie, a potem odbij w lewo. Na rogu znajdziesz skrzynię skarbów.

#5 Skrzynia skarbów

#5 Aneks biblioteki, blisko fontanny
 

#5 Aneks biblioteki, blisko fontanny 2
 

Będąc blisko fontanny, odbij w lewo i zejdź schodami w dół w stronę północy. Na prawo od drzwi prowadzących na podwórze znajdziesz kolejną zagadkę.

Po lewej stronie ustaw symbol pająka, a następnie wejdź po schodach do góry (dwukrotnie), aby znaleźć trzeci przyrząd z dwoma pytajnikami - tam z kolei wybierz trójgłowego węża.

#6 Skrzynia skarbów

#20 Palenisko na suficie
 

#20 Palenisko na suficie

Idź do klasy transmutacji Profesor Weasley, a potem przejdź - będąc na dziedzińcu - przez podwójne drzwi z lewej strony (za fontanną w centrum lokacji). Potem odbij w prawo i zejdź schodami do piwnicy. Idź cały czas w dół, miń zbroję dla wierzchowca i figurkę smoka, odbijając w prawo. Przejdź przez drzwi na wprost korytarza, otwierając zamek na drugim poziomie, a w środku znajdziesz skrzynię skarbów.

Posążki demimoza

#1 Posążek demimoza

#11 - Szafa Bogina
 

#11 - Szafa Bogina
 

Rusz na dziedziniec transmutacji. Odwróć się od razu za siebie i przejdź przez drzwi na lewo od płomienia Fiuuu. Gdy będziesz w zamku, odbij lekko w prawo, a zauważysz drzwi z zamkiem na drugim poziomie. Za nimi znajduje się księżyc Demimoza.

#2 Posążek demimoza

#12 Ważny mugolski artefakt
 

#12 Ważny mugolski artefakt

Z punktu podróży Dziedziniec Transmutacji odbij w lewo i przejdź przez podwójne drzwi, które znajdują się za rzeźbą smoka w centralnej części placu. Potem odbij w prawo i idź schodami cały czas w dół. Miniesz figurkę zbroi dla konia i dotrzesz do korytarz z kilkoma drzwiami - przejdź przez te pierwsze po lewej stronie (najpierw je otwórz znakiem Alohomora). Za nimi znajdziesz kolejny posążek.

#3 Posążek demimoza

#3 Posążek demimoza

#3 Posążek demimoza

Rusz do klasy profesora Figa, skąd przejdź przez drzwi przed sobą, a następnie idź na koniec sali - wejdź do biura swojego mentora, a na lewo od kominka znajdziesz ostatni w tej sekcji zamku posążek Demimoza.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper