Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy - Ulepszanie przedmiotów: atrybut, druga wartość obrony i ofensywy, jak zwiększyć?

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy - Ulepszanie przedmiotów: atrybuty, druga wartość obrony i ofensywy, jak zwiększyć?

Jak ulepszać przedmioty wyposażenia w Hogwarts Legacy?

W drugiej połowie fabuły będziesz miał możliwość rozegrania misji głównej o nazwie Skrzat, Cap-Sakwa i Krosno, w której wspólnie ze skrzatem o imieniu Smyk złapiesz kilka zwierząt i nauczyć się je hodować. Końcowym etapem zadania będzie wybudowanie krosna, a więc maszyny, która pozwoli Ci ulepszać przedmioty.

Hogwarts Legacy - Ulepszanie przedmiotów: atrybuty, druga wartość obrony i ofensywy, jak zwiększyć?

Po zbudowaniu krosna maszyna pokaże Ci wszystkie dostępne przedmioty z gniazdem atrybutu - dotyczy to więc przedmiotów rzadkich, epickich lub legendarnych (odpowiednio niebieskich, fioletowych i pomarańczowych). Pospolite elementy ulepszać nie możesz.

W niektórych przedmiotach znajdziesz automatycznie atrybut, lecz możesz znajdować kolejne przede wszystkim w obozach bandytów (po przeszukaniu skrzyni ze skarbem). Dodatki, które zdobywasz automatycznie po zdobyciu jakiegoś itemka, nie zostają odblokowane na stałe jako atrybut, więc jeśli je zmienisz w maszynie, to nie wrócisz do poprzedniej "zdolności".

Hogwarts Legacy - Ulepszanie przedmiotów: atrybuty, druga wartość obrony i ofensywy, jak zwiększyć?

Drugim elementem jest ulepszanie wyposażenia pod względem wartości ofensywy lub obrony. Każdy przedmiot skupia się na jednej kwestii, lecz z wykorzystaniem krosna i materiałów zdobywanych od zwierząt (musisz je karmić/czesać) możesz ulepszać drugie ulepszenie choćby z wykorzystaniem futra lunaballi.

Ulepszaj jednak w ten sposób wyposażenie mądrze. Nie marnuj zbyt dużo materiałów na elementy, które masz zamiar sprzedać w przyszłości. W ten sposób warto upgrade'ować jedynie legendarne itemy, których podstawowa wartość i tak jest już bardzo wysoka.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper