Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy - Talenty, które najlepsze na start, kiedy odblokujemy umiejętności?

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy - Talenty, które najlepsze na start, kiedy odblokujemy umiejętności?

Jakie talenty są najlepsze w Hogwarts Legacy?

Podczas rozgrywania misji fabularnej związanej z grobem Jackdawa, dotrzesz do jaskini i specjalnej Komnaty Mapy, gdzie po rozmowie z Parsifalem odblokujesz sobie w menu talenty. To odpowiednik tradycyjnych umiejętności, których punkty zdobywasz za każdy wbity kolejny poziom doświadczenia.

Hogwarts Legacy - Talenty, które najlepsze na start, kiedy odblokujemy umiejętności?

Samo menu talentów jest podzielone na pięć kategorii - zaklęcia, czarna magia, podstawowe, podkradanie się i pokój życzeń. Poniżej podajemy kilka umiejętności, które powinieneś odblokować na początek rozgrywki:

  • Zaklęcia: Mistrzostwo Incendio (jeszcze bardziej niebezpieczny znak Incendio), Mistrzostwo Confringo (jeszcze bardziej potężny znak Confringo).
  • Czarna magia: Klątwa oszałamiająca (każde wywołanie drętwoty (blokowania z kontratakiem) przeklina wroga, co sprawia, że każde zadane mu obrażenia są zwiększone).
  • Podstawowe: Wiedza zaklęć I i II (pozwoli stworzyć zestawy zaklęć na np. walkę, eksplorację czy skradanie), Moc Wiggenowa (większa skuteczność eliksiru leczniczego), Szybkość (możliwość teleportowania się dalej lub bliżej wroga).

Hogwarts Legacy - Wszystkie zaklęcia, jak zdobyć i przypisać do zestawów, standardowe, zwykłe sztuczki
 

  • Podkradanie się: Ludzki kameleon I (wrogom ciężej Cię zauważyć, nawet gdy będziesz blisko nich podczas używania zaklęcia Kameleona).

Wiedz, że jeśli maksujesz grę, to prędzej czy później odblokujesz tak naprawdę większość, a nawet i wszystkie talenty głównego bohatera. Podane wyżej umiejętności to te, które warto uzyskać już na starcie rozgrywki.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper