Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy poradnik - zagadki z drzwiami, liczby - jak rozwiązać zagadki drzwi z symbolami?

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy zagadki z drzwiami - jak rozwiązać zagadki drzwi z symbolami zwierząt?

Jak rozwiązać zagadkę z zamkniętymi drzwiami, symbolami zwierząt i pytajnikami/liczbami?

Po dotarciu do zamku w Hogwarcie zauważysz, że w wielu miejscach znajdują się drzwi, wokół których znajdują się ikony zwierząt, a także pytajniki. Musisz manualnie wybierać owe ikony we wskazane miejsca, aby móc rozwiązywać te zagadki.

Kluczem jest jednak znalezienie kartki, która pokazuje, jakie cyfry kryją się za poszczególnymi symbolami. W tym celu udaj się do punktu szybkiej podróży o nazwie Pracownia wróżbiarstwa w Aneksie biblioteki, a potem wejdź na drewnianą kładkę tuż po prawej stronie do owego punktu szybkiej podróży.

Hogwarts Legacy - Drzwi, symbole zwierząt, liczby, ikony: zagadka z pytajnikami, jak rozwiązać?

Biegnij po rzeczonej kładce i odbij w prawo przy pierwszej okazji, a dotrzesz do zagadki i tablicy, na której została ona rozrysowana. Zabierz ze skrzynki na prawo od tablicy kartkę, na której narysowano, jakie ikony odpowiadają za jakie liczby.

Hogwarts Legacy - Drzwi, symbole zwierząt, liczby, ikony: zagadka z pytajnikami, jak rozwiązać?

Możesz zrobić sobie zdjęcie tego dokumentu (będziesz wracał do niego multum razy) albo rzucać na niego okiem z poziomu inwentarza - znajduje się on w zakładce "Przedmioty misji".

#12 - Klasa numerologii
 

Podejdź od razu do drzwi po lewej stronie. Po odkryciu znaków na nich zauważysz, że dolny symbol ma dać łącznie wartość 4. Z racji tego, iż dwie odkryte wartości dają 1, to znak pod dwoma pytajnikami ma dać liczbę 3. Zgodnie z kartką - jest to ikona trójgłowego węża.

Z kolei górny znak odkrywa liczbę 2 i węża, który daje 3. Po dodaniu tych liczb mamy 5, więc musimy po lewej stronie ustawić znak odpowiadający cyfrze 4 - jest to oczywiście sowa siedząca na gałęzi.

Po ustawieniu tych symboli wejdź do środka - w ten sposób otworzysz wszystkie takowe drzwi w Hogwarcie.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper