Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy - Wszystkie zaklęcia, jak zdobyć i przypisać do zestawów, standardowe, zwykłe sztuczki

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy - Wszystkie zaklęcia, jak zdobyć i przypisać do zestawów, standardowe, zwykłe sztuczki

Wszystkie dostępne w Hogwarts Legacy zaklęcia, a także możliwość tworzenia specjalnych zestawów.

Hogwarts Legacy oferuje masę zaklęć, a więc w tłumaczeniu: umiejętności bohatera. Zamiast zwykłych punktów zdolności, możemy brać udział w specjalnych lekcjach czy wykonywać zadania od profesorów, aby poznawać kolejne sztuczki.

Dobrowolnie uczyć zaklęć zaczniemy się dopiero pod koniec pierwszego rozdziału gry, kiedy będziemy już w Hogwarcie. Odbędziemy dwie lekcje, a następnie wykonamy zadanie dla profesora, który dzięki temu nauczy nas zdolności Reparo. W dalszej części gry możemy szukać jeszcze większej ilości zadań oznaczonych białym pergaminem, które informują o queście, za którego ukończenie poznajemy nowe zaklęcie. Co ważne - pasywne zdolności odblokowują się wraz z postępem fabularnym.

Hogwarts Legacy - Wszystkie zaklęcia, jak się ich uczyć i przypisać, standardowe, zwykłe sztuczki

Po kliknięciu prawego klawisza kierunkowego na padzie możemy przejść do ekranu wszystkich zaklęć. Te po lewej stronie to cztery zaklęcia, do których mamy szybki dostęp. Możemy je dobrowolnie wymieniać, choć zalecamy mieć przy sobie zawsze Accio, które rozjaśnia ekran w ciemnych lokacjach i dodatkowo pozwala eksplorować lokacje. Inne elementy nie są już aż tak ważne (choć Accio także dobrze się spisuje, bo unieruchamia wroga w powietrzu, więc możesz go łatwo obijać w takowym stanie), lecz jeśli chcesz wykonać wszystkie misje i zebrać wszystkie znajdźki, to będziesz musiał ciągle zmieniać dostępne sztuczki.

Na dole ekranu po lewej stronie zauważysz natomiast owe standardowe zdolności. Na początku będzie ich tylko cztery - do ich używania wystarczy znać jedynie kombinacje klawiszy, aby wiedzieć, jak atakować, skanować otoczenie, bronić się czy wykonywać specjalne ataki. Wiedz także, że zaklęcia możesz zmieniać podczas walk - czas zatrzymuje się, gdy przejdziesz do menu zaklęć (prawy klawisz kierunkowy).

Hogwarts Legacy - Wszystkie zaklęcia, jak zdobyć i przypisać do zestawów, standardowe, zwykłe sztuczki

Ponadto po odblokowaniu w menu talentów (umiejętności) obowiązkowo zakup zdolności pt. Wiedza zaklęć, które pozwolą Ci tworzyć specjalne zestawy zaklęć - możesz je dzielić na te dot. skradania, walki czy eksploracji. Jest to bardzo przydatna rzecz, o której warto pamiętać.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper