Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok

Opis misji Droga do Hogwartu w Hogwarts Legacy.

Po rozpoczęciu gry zaakceptuj pismo przyjmujące Cię do Hogwartu, a potem stwórz swoją własną postać.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok

Możesz skorzystać z przygotowanych odgórnie "skinów" lub przygotować własnego na bazie tego, który najbardziej przypada Ci do gustu. Potem obejrzyj bardzo długie filmiki, po których wylądujesz z profesorem w lesie. Użyj mikstury, aby się uleczyć, a następnie idź za Figiem.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok 2

Wysłuchasz po drodze opowiadań o jego żonie, lecz finalnie dotrzesz do ściany pokrytej lodem. Musisz użyć przycisku odpowiadającego za atak, aby utorować sobie drogę dalej. Wspinaj się po przeszkodach, a koniec końców znajdziesz się w wielkiej sali.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok 3

Obejdź ją od lewej strony, mijając posąg i docierając do znacznika misji. Znajdziesz tam magiczny kamień, do którego podejdzie również profesor. Po krótkiej rozmowie wejdź z nim w interakcję, a przeniesiesz się do wielkiego budynku. Podejdź do goblina i obudź go.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok 4

Po scenkach dotrzesz do dwunastej skrytki. Naucz się znaku Revelio (wysuwaj analog we wskazaną stronę i klikaj wskazany przycisk, gdy wskaźnik będzie przy ikonie klawisza), a potem rzuć go blisko końca pomieszczenia, aby odkryć dodatkowe pomieszczenie.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok 5

Za nim trzymaj się blisko profesora, którego różdżka daje światło. Gdy dotrzesz do dziwnego miejsca z niebieską poświatą, zbadaj je, aby zmienić miejsce, w którym się znajdujesz.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok 6

Potem użyj znaku Revelio, aby "odwrócić" posąg. Następnym krokiem jest nauczenie się nowej sztuczki o nazwie Lumos, a więc tej, która da Ci światło w ciemnych pomieszczeniach. Aktywuj ją i ustaw się przed posągiem, a ten na dole zwróci się ku Tobie.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok 7

Kolejnym elementem jest nauka blokowania uderzeń. Gdy widzisz przy sobie pomarańczowy wskaźnik, to wiedz, że zaraz zostanie wyprowadzony w Twoim kierunku atak. Musisz użyć znaku chowającego się pod znakiem trójkąta (na padzie DualSense) trzykrotnie, aby zaliczyć ten cel zadania.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok 8

W kolejnym przyjdzie Ci nie tylko parować uderzenia, ale też wykonywać zwykłe ataki różdżką. Zabij oponenta, a potem zbliż się do profesora. Gdy zgaśnie światło, to okaże się, że Fig zniknął. Aktywuj światło, a potem idź za plamkami na ekranie.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok 9

Poprowadzą Cię one do kolejnej poświaty. Tutaj także użyj Revelio, a potem ustaw posągi w odpowiednią stronę. Popatrz na linie światła, które prowadzą na środek areny. Stań w ich kulminacyjnym punkcie, a posągi automatycznie zostaną reaktywowane.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok 10

Naucz się nowej sztuczki związanej z ogłuszaniem podczas blokowania, a potem wybij pozostałych strażników. Potem biegnij do trzeciej poświaty, skąd otworzysz sobie przejście do pomieszczenia, w którym znajdują się wielkie drzwi - a za nimi profesor Fig.

Hogwarts Legacy - Droga do Hogwartu: skrytka dwunasta, posągi, drzwi i misa, Ranrok 11

Aby otworzyć drzwi, musisz zbadać przedmiot w centrum areny - w misie. Gdy go podniesiesz, Fig do Ciebie dołączy. Podczas długiej scenki spotkasz Ranroka, ale wspólnymi siłami uciekniecie od goblinów, docierając jednocześnie do Hogwartu. To zakończy tę misję.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper