Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy - Skrzyżowane Różdżki: Runda 1, 2, 3: Pojedynki, porady, jak wygrywać?

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy - Skrzyżowane Różdżki: Runda 1, 2, 3: Pojedynki, porady, jak wygrywać?

Opis misji Skrzyżowane Różdżki w Hogwarts Legacy.

Po nauczeniu się znaku Levioso i rozmowie z Sebastianem Sallowem udaj się do Lucana Brattlebya, który powie Ci o sekretnym klubie pojedynkowym. Na miejscu zauważysz towarzysza z Gryffindoru. Zgódź się na dołączenie do klubu, a następnie zacznij walkę.

Hogwarts Legacy - Skrzyżowane Różdżki: Runda 1: Pojedynek z Lawrence i Astoria

Przyjdzie Ci walczyć z dwoma przeciwnikami. Używaj na nich zaklęcia przełamującego ich ochronę/tarczę, a potem atakuj ich zwykłymi atakami. Gdy widzisz przy sobie ikony świadczące o ataku przeciwnika, wciśnij przycisk odpowiedzialny za blokowanie, aby nie zostać rannym. Nawet jeśli stracisz sporo zdrowia, to możesz skorzystać z eliksiru uzdrawiającego, o ile go oczywiście posiadasz. Po wygraniu walki dana runda zostanie zakończona.

W kolejnych walkach przyjdzie Ci używać większej ilości zaklęć (tarcze wrogów będą przybierać inny kolor, co oznacza, że Ty takżę musisz dostosowywać swoje zaklęcia (jeśli tarcza jest fioletowa, to potrzebujesz sztuczki na fioletowym tle).

Hogwarts Legacy - Zadanie Profesor Hecat 1: Incendio, Skrzyżowane Różdżki, Manekin szkoleniowy
 

Możesz się jednak już w drugiej rundzie wspomagać rzucaniem drewnianych beczek (rozsianych poa renie) w stronę wrogów, co zada im ogromne obrażenia.

3 runda, finałowa walka

Ostatnia runda potyczek o nazwie Skrzyżowane Różdżki odbędzie się wtedy, gdy otrzymasz większą swobodę w eksploracji świata Hogwarts Legacy - dzieje się to po spotkaniu z profesorem Figiem, który powie Ci o swoim wyjeździe do Londynu.

Udaj się do Lucana i rozpocznij ostatnią walkę.

f24

Tym razem przyjdzie Ci walczyć z aż czterema wrogami. Staraj się skupiać na jednym z nich, niszcząc najpierw jego osłonę, a dopiero później atakując go różnymi zaklęciami czy kombinacjami. Obowiązkowo wybierz sobie także towarzysza, aby wrogowie mogli się skupiać również na nim, a nie tylko na Tobie.

Staraj się unosić w powietrzu przynajmniej jednego wroga i nie zapominaj o eliksirach leczniczych - warto je używać, gdy masz mało zdrowia. 

Po wygraniu walki zostaniesz mistrzem areny.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper