Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy - Zmiana czasu i pory roku, czy można przyśpieszyć dzień/noc?

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy - Zmiana czasu i pory roku, czy można przyśpieszyć dzień/noc?

Jak działa zmiana czasu i pory roku w Hogwarts Legacy?

W Hogwarts Legacy występuje mechanika dnia i nocy, która pozwala Ci eksplorować lokacje Hogwartu o świcie lub zachodzie słońca. Jest to wytłumaczone gameplayowo, bo niektóre aktywności, jak zbieranie posążków demimoza jest dostępne wyłącznie w nocy.

Hogwarts Legacy - Zmiana czasu i pory roku, czy można przyśpieszyć dzień/noc?

Przyśpieszyć czas możesz po przejściu do mapy, a następnie kliknięciu przycisku odpowiadającego za czekanie - w przypadku kontrolera DualSense jest to przycisk R3. Następnie gra zapyta się Ciebie, czy chcesz zmienić porę dnia.

Mimo tego, że w Hogwarts Legacy występują pory roku, tak nie możesz ich manualnie zmieniać. Ciepły, jak i zimny okres pojawia się w wyznaczonych momentach fabularnych (np. po ukończeniu pierwszej z czterech prób z Komnaty Mapy), a także po ukończeniu głównej osi fabularnej, co ma zachęcić do różnorodnej eksploracji miejsc otaczających szkołę w Hogwarcie.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper