Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy - Czarne pnącza, jak niszczyć, czy da się spalić?

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy - Czarne pnącza, jak niszczyć, czy da się spalić?

Jak niszczyć czarne pnącza w Hogwarts Legacy?

Podczas rozgrywania drugiego rozdziału fabularnego w Hogwarts Legacy otrzymasz dostęp do większej ilości lokacji w grze. Będziesz mógł zwiedzać miejscówki, które wcześniej były zablokowane choćby pnączami.

Zwykłe "blokady" w postaci gałązek czy krzaków możesz spalać za pomocą umiejętności wywołującej ogień - Incendio. Wystarczy wycelować różdżką w wyżej wymienione elementy, a potem użyj zaklęcia, aby otworzyć sobie drogę.

Hogwarts Legacy - Czarne pnącza, jak niszczyć, czy da się spalić?

Znajdziesz jednak też czarne pnącza, które nie zniszczysz tym samym sposobem. Używając na nich Incendio schowają się one dosłownie na sekundę, a potem powrócą do swojego miejsca. Możesz próbować je przeskoczyć, ale nie zda się to na nic, gdy rzeczonych przeszkód będzie bardzo dużo.

Szukaj więc w okolicy pochodni czy innych elementów, które możesz podpalić i z których będzie wydobywał się ogień. Jeśli obok czarnych pnączy non stop będzie widniał ogień, to schowają się one do swoich dziur i nie będą Ci przeszkadzać.

Co najważniejsze, czarne pnącza nie zabierają na stałe punktów zdrowia - przechodź przez nie tak, aby nie stracić całego HP, a po wyjściu z nich zregenerujesz utraconą część paska zdrowia.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper