Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy - Dom, przydział w szkole: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw, Slytherin, który na początek?

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy - Dom, przydział w szkole: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw, Slytherin, który na początek?

Jaki dom wybrać w Hogwarts Legacy?

Po ukończeniu pierwszej misji głównej i dotarciu na ceremonię przyjęcia w Hogwarcie porozmawiasz z Tiarą Przydziału, która zada Ci dwa pytania.

W zależności od odpowiedzi gadający kapelusz zasugeruje Ci, który dom w szkole najbardziej do Ciebie pasuje. Możesz od razu przystać na propozycję lub sprawdzić pozostałe przydziały. Masz do wyboru:

Hogwarts Legacy - Dom, przydział w szkole: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw, Slytherin, który na początek?

  • Gryffindor - znany ze śmiałości, męstwa i rycerskości;
  • Hufflepuff - znany z cierpliwości, lojalności i ciężkiej pracy;
  • Ravenclaw - znany z inteligencji, kreatywności i błyskotliwości;
  • Slytherin - znany jest przede wszystkim z przebiegłości, ambicji i głodu władzy.

Pamiętaj, że po wybraniu przydziału, nie będziesz mógł go zmienić. Ponadto na kolejnych stronach bardziej szczegółowo opisujemy różnice między poszczególnymi domami.

Różnice w wyborze domu w Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy - Dzień i noc, czy można spać, różnice w porze dnia w Hogwarcie i na zewnątrz
 

Najważniejsza kwestia to oczywiście różnice w rozgrywce w zależności od tego, na jaki dom zdecydowaliśmy się na początku zabawy. Co warto zaznaczyć już na samym początku, wchodzenie w interakcje z przedstawicielami innych domów nie jest zablokowane w zależności od tego, do którego należymy! Nie zmienia się także ich podejście do naszej osoby, choć niektóre dialogi mogą się różnić (jak w Cyberpunku 2077).

Cała zabawa polega na tym, że różni się trochę obszar wspólny (jego kolorystyka) w Hogwarcie, lecz wszyscy uczniowie żyją raczej ze sobą w zgodzie (chyba że jakaś misja ukazuje ich kłótnie). Dopiero w dalszej części gry dotrzesz również do Komnaty Mapy, z czym związane jest osiągnięcie - jeśli masz zamiar zdobyć platyn czy calaka, to będziesz musiał przejść do tego momentu fabularnego grę aż czterokrotnie, za każdym razem wybierając inny przydział!

Oprócz tego nie zauważyliśmy drastycznych zmian w rozgrywce w zależności od wybranego domu. Co jedynie warto zaznaczyć, wyłącznie dom w Hufflepufie pozwoli Ci rozegrać misję w Azkabanie - więzieniu.

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper