Hogwarts Legacy - poradnik. Misje, zadania, wybory, znajdźki, strony przewodnika, zaklęcia, zagadki, walka - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Hogwarts Legacy Poradnik

Hogwarts Legacy - Monety, jak szybko zarobić pieniądze w grze?

Mateusz Wróbel | 05.05.2023, 17:43

Hogwarts Legacy - Monety, jak szybko zarobić pieniądze w grze?

Jak szybko zarobić monety w Hogwarts Legacy?

Hogwarts Legacy, podobnie jak większość wielkich gier, ma system pieniędzy. Zbierzemy je, otwierając skrzynie, wykonując niektóre zadania czy aktywności w świecie gry i jednocześnie wydamy je najczęściej u sklepikarzy w wiosce Hogsmeade, gdzie zakupimy nowe eliksiry, zioła czy elementy wyposażenia.

Pieniądze w Hogwarts Legacy nie są aż tak ważne, jak choćby kredyty w Dead Space Remake, ale jeśli nie będziemy dbać o stan swojego konta, to może zdarzyć się sytuacja, że w kluczowym momencie opowieści zabraknie nam monet. Poniżej podajemy kilka porad co do tego, jak łatwo i szybko zarobić pieniądze:

Hogwarts Legacy - Punkty doświadczenia, jak szybko zdobyć EXP?
 

  • Sprzedawaj niepotrzebne elementy wyposażenia u odpowiedniego sprzedawcy - jeśli chcesz sprzedać rękawice, pelerynę czy okulary, to nie oddawaj jej za marne grosze w sklepie z eliksirami, a udaj się do sklepiku firmy Gladrag ze strojami czarodziejskimi - tutejszy sprzedawca za elementy wyposażenia da Ci najwięcej pieniędzy. To samo tyczy się innych sprzedawalnych przedmiotów.
  • Otwieraj skrzynie z okiem rozsiane po całym Hogwarcie. Wypada z nich nawet 500 monet. Aby je otworzyć, wystarczy użyć zaklęcia Kameleon, gdy skrzynia z okiem Cię nie widzi, a potem po cichu podejść do niej, aby ją przeszukać.
  • Wykonuj aktywności w świecie gry - w tym zadania poboczne, relacje czy łamigłówki. Za niektóre z opcjonalnych questów otrzymasz nie tylko punkty doświadczenia, ale także dodatkowe monety.
  • Po wielu lokacjach, gdzie rozgrywają się misje, znajdziesz także małe skrzynki oznaczone niebieskim kolorem po użyciu zaklęcia skanującego - Revelio. W nich znajduje się albo element wyposażenia, albo kilkadziesiąt monet - w obu przypadkach zarobisz, bo to pierwsze możesz sprzedać u kupca w Hogsmeade.
Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Hogwarts Legacy - FAQ

Hogwarts Legacy - PORADY

Hogwarts Legacy - FABUŁA

Hogwarts Legacy - RELACJE

Hogwarts Legacy - POBOCZNE

cropper