Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Zbieranie plonów, usychanie, gotowość, rodzaje roślin a kombajny

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Zbieranie plonów, usychanie, gotowość, rodzaje roślin a kombajny

Farming Simulator 22 Zbiory

Po kultywacji i zasianiu pola (nawożenie oraz wapnowanie jest celem opcjonalnym, który zwiększa efektywność plonów), możesz wyłącznie przyglądać się, jak Twoje rośliny zaczynają kiełkować. Minie trochę wirtualnych miesięcy zanim będą one gotowe do zbiorów.

Możesz chodzić między obszarami roboczymi i sprawdzać, czy zboża/rośliny okopowe są gotowe do zbiorów. Po skierowaniu kamery na pole będziesz miał podaną informację o tym, czy plony wciąż rosną. Jednakże, dużo bardziej wygodnym wyborem jest obserwowanie sytuacji na mapie.

Farming Simulator 22: Zbieranie plonów, usychanie, gotowość, rodzaje roślin a kombajny

Farming Simulator 22 Wzrost roślin

Po przefiltrowaniu mapy na elementy dotyczące "wzrostu" zauważysz wiele kolorów. Najważniejszy jest ten zielony, bo im jest on mocniejszy, tym rośliny są bliżej niż dalej gotowości do zbiorów. Gdy jednak nadejdzie moment do uruchomienia kombajnu, pole zmieni kolor z zielonego na pomarańczowy. Wtedy też będziesz mógł zabrać się za żniwa.

Farming Simulator 22 uprawy, żniwa

W zależności od tego, co zasadziłeś, przyda Ci się inne narzędzie (w większości przypadków kombajnu nie musisz zmieniać). Tak prezentuje się zestawy, których potrzebujesz do danych plonów:

  • Zboża (jęczmień, pszenica itd.) - zwykły kombajn + żniwiarka;
  • Kukurydza oraz słonecznik - zwykły kombajn + heder do kukurydzy;
  • Rośliny okopowe (ziemniaki, buraki cukrowe itd.) - specjalny kombajn kupowany w zakładach "technologia rośliny XYZ". Niestety, ale jest to spory wydatek, dlatego warto na początku kariery rolnika skupić się na zbożach.

Farming Simulator 22: Zbieranie plonów, usychanie, gotowość, rodzaje roślin a kombajny

Samo koszenie jest bardzo proste, ale pamiętaj, aby posiadać przyczepę, do której wrzucisz plony. Przyda się również jakiś silos (jeśli masz zamiar przechować rośliny lub/ii nie jeździć po kilka razy do najbliższego punktu skupu), który możesz zbudować poprzez ekran budowania (przytrzymaj klawisze SHIFT + P w wersji PC, aby do niego przejść).

Dodatkowo, jeśli interesują Cię belki słomy, nie wyłączaj pokosu w kombajnie przy żniwach jęczmienia i innych żbóż. Dzięki temu Twoja maszyna będzie "wypluwać" słomę, którą potem dzięki specjalnym narzędziom zmienisz na belki siana - a te z kolei przydadzą się przy hodowli zwierząt.

Farming Simulator 22 Usychanie roślin

Może zdarzyć się tak, że w jednym momencie dojrzeją wszystkie Twoje pola. Nie wystarczą Ci kombajny, aby móc się zająć zbiorami na wszystkich z nich, więc musisz zdawać sobie sprawę z tego, że po paru dniach w grze może dojść do uschnięcia plonów, co jest jednoznaczne z tym, że ten obszar roboczy w tym sezonie nie przyniesie żadnych zysków.

Jak wyłączyć usychanie roślin w FS 22?

Aby uniknąć takich sytuacji, pamiętaj o zwalnianiu czasu lub zwiększaniu ilości dni w jednym okresie sezonowym (obie te opcje są dostępne w menu rozgrywki), co sprawi, że otrzymasz więcej realnego czasu na wykonanie wszystkich swoich obowiązków w wyznaczonym terminie.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper