Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Bele siana, trawy, słomy, kiszonka, jak sprzedać

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Bele siana, trawy, słomy, kiszonka, jak sprzedać

Farming Simulator 22 Słoma

Słomę znajdziesz na swoim polu po plonach (muszą to być zboża typu pszenica, jęczmień itp.). "Wypluwa" ją kombajn, o ile masz włączoną funkcję pokosu wypadającego na pole w trakcie żniw. Standardowo jest ona załączona, więc gdy zobaczysz, że kombajn nie wyrzuca słomy, przyjrzyj się przyciskom i ich opisom umieszczonym na górze lewej strony ekranu.

Farming Simulator 22: Bele siana, trawy, słomy, kiszonka, jak sprzedać

Farming Simulator 22 Siano

Mając już słomę na polu musisz nabyć prasę, aby móc zebrać ją i zrobić bele słomy. W trakcie kupowania maszyny zwróć uwagę na to, jaki rodzaj bel otrzymasz po zakupie wskazanego narzędzia - mogą być one prostokątne lub cylindryczne. Ogólnie rzecz biorąc te pierwsze lepiej zbiera się za pomocą wideł mocowanych do traktora, ale jeśli nabędziesz droższy sprzęt, zbiór obu rodzajów bel będzie szybki i przyjemny w obu przypadkach.

Po zebraniu wskazanej ilości słomy musisz zatrzymać się i wypuścić belę na pole. Powtarzaj tę czynność aż skończysz belować. Następnie zbierz bele (np. za pomocy maszyny samozbierającej, która automatycznie ładuje je na "pakę" mieszczącą do kilkunastu belek) i jedź je sprzedaj do jakiegoś skupu - najczęściej są to miejsca, gdzie hoduje się zwierzęta.

Farming Simulator 22: Bele siana, trawy, słomy, kiszonka, jak sprzedać

Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na ceny słomy. Najlepiej przechować bele pod jakimś zadaszonym obiektem i poczekać do zimy (grudzień/styczeń), kiedy to farmy są gotowe zapłacić jak najwięcej za ten rodzaj produktu.

Sytuacja z sianem wygląda identycznie z wyjątkiem tego, że musisz je wcześniej przewrócić i zgrabić do kupy.

Farming Simulator 22 Kiszonka

Sprawa z kiszonką jest bardziej skomplikowana, ponieważ aby ją zrobić potrzebujesz maszyny z automatyczną owijarką bel. Wejdź do sklepu do zakładki "prasy", a potem przyjrzyj się droższym maszynom, które mają zaimplementowane automatyczne owijanie tworzonych bel.

Zbierz je z pola tak samo, jak słomę i poczekaj aż z bel trawy zrobi się kiszonka. Potem możesz jej użyć do karmienia zwierząt (co jest zalecane) lub do sprzedaży w skupie interesującym Cię tego typu produktem.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper