Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Poziom trudności, najważniejsze opcje, które zmienić?

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Poziom trudności, najważniejsze opcje, które wybrać?

Przed rozpoczęciem rozgrywki - czy to w trybie wieloosobowym czy dla pojedynczego gracza - w Farming Simulator 22, gra zapyta się, jaki poziom trudności Cię interesuje. Masz do wyboru dokładnie trzy warianty, które mocno się od siebie różnią.

Farming Simulator 22: Poziom trudności, najważniejsze opcje, które zmienić?

Mowa tutaj o poziomie łatwym, średnim i trudnym. Jak wskazują same opisy, w jednym z nich otrzymujesz od razu pieniądze, maszyny i pola uprawne, w kolejnym wyłącznie sporą sumkę pieniędzy na dobry start, a jeszcze w następnym - rozpoczynasz zabawę od zera. Warto więc przemyśleć swoją decyzję, ponieważ nie możesz jej zmienić w przyszłości.

 • Łatwy poziom sprawdzi się świetnie dla kogoś, kto będzie miał styczność z serią po raz pierwszy. Msz tutaj wiele usprawnień, które sprawią, że rozgrywka stanie się dużo łatwiejsza. Na start otrzymujesz 100 tysięcy euro, parę pól i kilka maszyn.
 • Średni poziom jest idealny dla osób, które choć przez parę godzin grały w Farming Simulator. Każda z odsłon ma wiele rozwiązań z poprzednich części, a dokładając do tego nasz poradnik, rozgrywka na średnim poziomie trudności wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Na start otrzymujesz aż 1,5mln euro, ale maszyny i pola musisz kupić samodzielnie.
 • Trudny poziom jest dla totalnych hardkorowców, którzy chcą wyzwań. Musisz być cały czas w ruchu, aby nie zostać bankrutem - ten poziom trudności jest dla najwierniejszych fanów serii, ale swoich sił mogą spróbować także ci, którzy w poprzednich Farmingach (mimo tego, iż spędzili w nich sporo godzin) nigdy nie próbowali tegoż modułu rozgrywki. Na start otrzymujesz wyłącznie 500 tysięcy euro.

Pamiętaj, że gra oferuje kilka slotów na zapisy, więc możesz wypróbować każdy z nich, a dopiero po paru godzinach zabawy podjąć decyzję, który będzie Cię najbardziej satysfakcjonował.


Niezależnie od tego, na jakim poziomie trudności grasz, zawsze możesz wejść w menu rozgrywki i zmienić najważniejsze opcje gry. Mowa tutaj o:

 • Wymaganiu okresowym oraniu gleby - jeśli tego nie zrobisz, zbiory będą mniejsze;
 • Nawożeniu pól wapnem, aby utrzymać wysokie plony;
 • Pojawianiu się chwastów na polu, co w pewien sposób niszczy plony;
 • Niszczeniu roślin po najechaniu na nich maszynami;
 • Zużyciu paliwa oraz części w pojazdach, co wpływa na ich wydajność;
 • Usychaniu roślin, jeśli nie zbierzesz ich w odpowiednim momencie;
 • Automatycznym zakupie benzyny czy nasion, gdy Ci ich zabraknie w trakcie prac na polu;
 • Pojawianiu się kamieni na polu, co przeszkadza w uprawach;
 • Załączeniu pór roku (inaczej: wzrostu sezonowego), które wpływają na zapotrzebowanie na różne surowce, a także uniemożliwiają prace na polu przy wskazanych zbożach/roślinach okopowych.

Każdy z poziomów trudności wyżej podane mechaniki ma włączone lub wyłączone - jeśli decydujesz się na trudny, licz się z tym, że wszystkie powyższe elementy będą domyślnie włączone (nie licząc paru asyst, jak automatyczne uzupełnianie baku paliwa).

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper