Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Opryskiwanie pola nawozami i wapnem, potrzebne maszyny 

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Opryskiwanie pola nawozami i wapnem, potrzebne maszyny

Gdy już rozprawisz się z chwastami i zasiejesz pole, przyjdzie czas na opryskiwanie go w celu zwiększenia plonów na danym obszarze - mowa tutaj o nawozach dzielących się na kilka kategorii oraz wapnie. Przed przejściem do sedna zapamiętaj, że opryskiwanie nie jest obowiązkowe do zebrania plonów - gdy tego nie zrobisz, ilość zebranego zboża czy roślin okopowych będzie wyłącznie mniejsza (dokładnie o 23%) niż po nawożeniu/wapniowaniu.

Nawożenie

Do wysokiej efektywności upraw powinieneś zainteresować się w pierwszej kolejności nawozami (rozsypiesz je kupując , z których wyróżniamy:

  • Nawozy płynne, czyli takie, które zakupisz w sklepie jako worek typu Bigbag i rozsypiesz na polu dzięki rozrzutnikom nawozu (po kupieniu palety podjedź pod nią rzeczonym narzędziem i rozpocznij załadunek).
  • Nawozy naturalne, czyli takie, które otrzymujesz od swoich zwierząt. Świnie i krowa generują gnój, który potem możesz wykorzystać jako nawóz - potrzebujesz do tego chlewu oraz rozrzutnika obornika czy (w zależności od sytuacji) zbiorników do wylewania gnojówki, więc jest z tym sposobem trochę zachodu.
  • Nawóz roślinny, czyli sposób na rzodkiew oleistą - wyznacz dawno nienawożone pole i zasiej na nim rzodkiew. Gdy zauważysz, że zaczyna rosnąć (dostrzeżesz to po gęstych, zielonych liściach), użyj kultywatora, aby ją zniszczyć. To sprawi, że poziom nawiezienia Twojego pola wyniesie 100%.

Farming Simulator 22: Opryskiwanie pola nawozami i wapnem, potrzebne maszyny 

Jeśli zdecydujesz się na kupno rozrzutnika nawozu, sprawa jest bardzo prosta. Zwróć jednak uwagę na to, że te droższe siewniki czy sadzarki posiadają zaimplementowany system, który pozwala jednocześnie nawozić i siać pole. Takowe narzędzia są oznaczone ikonką worka z narysowanym na środku liściem.


Nawożenie najlepiej wykonać przynajmniej raz - po kultywacji i przed sadzeniem. Jeśli masz ochotę możesz wykorzystać nawóz dwukrotnie, aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność plonów (drugi raz podczas pierwszej fazy wzrostu roślin). Pamiętaj jednak, że czynności te musisz powtarzać po każdych zbiorach, bo nawiezienie wraca wtedy do stanu początkowego, czyli okrągłego zera.


Wapnowanie

Wapnowanie jest kolejnym elementem, który zwiększa efektywność zbiorów. Jednakże, jest on zdecydowanie mniej ważny, więc jeśli masz wybierać między nawozami (23% razy 2 w przypadku dwukrotnego nawożenia) a wapnem (15%), zdecydowanie zainteresuj się tym pierwszym.

Wapnowanie odbywa się co trzy zbiory i jesteś o tym informowany - czy to wtedy, gdy podejdziesz pod pole i wyczytasz informacje z prawego, dolnego obszaru, czy to sprawdzając stan gleby na mapie. Do wapnowania potrzebujesz specjalnej maszyny w sekcji rozrzutniki nawozu, przy której widnieje ikona białej bryły. To ona wskazuje, że możesz tutaj załadować wapno.

Farming Simulator 22: Opryskiwanie pola nawozami i wapnem, potrzebne maszyny 

Gdy już się w nią wyposażysz, zakup worki lub palety typu BigBag z wapnem i rusz w stronę pola, które potrzebuje tego minerału. Pamiętaj, że wapnowanie - w przeciwieństwie do nawożenia - jest potrzebne ziemi co 3 zbiory. Wychodzi więc na to, że wapnowanie nie jest drogie, a pozwala uzyskać przez długi czas efektywność sięgającą 15%.

Nawożenia i wapnowania nie możesz wyłączyć w opcjach gry w celu uzyskania większej ilości zbiorów!

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper