Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Belowanie trawy, słomy i siana, potrzebne maszyny

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Belowanie trawy, słomy i siana, potrzebne maszyny

Belowanie w Farming Simulator 22 to bardzo przyjemna rzecz, która przydaje się do dodatkowego zarobku lub tworzenia kiszonki, a co za tym idzie, pomaga przy hodowli zwierząt. Dzieli się ona na kilka kategorii:

  • Belowanie trawy (najpierw musimy ją zasiać, a potem skosić specjalnym narzędziem);
  • Belowanie siana (po skoszeniu trawy używamy na niej przetrząsacza, aby stworzyć siano);
  • Belowanie słomy (słoma wypada na pole podczas żniw dotyczących pszenicy, jęczmienia i innych zbóż).

Farming Simulator 22: Belowanie trawy, słomy i siana, potrzebne maszyny


O ile słoma ładnie układa się w rzędach, tak na sianie i trawie, przed rozpoczęciem belowania, warto użyć zgrabiarki i podobnie, jak w przypadku słomy, stworzyć sobie rzędy. Dzięki temu praca z użyciem prasy będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.


Do belowania posłużą prasy, które znajdziesz oczywiście w sklepie. Jest ich sporo i pomijając kwestie budżetowe, musisz skupić się na tym, jakie formy bel Cię interesują - brył (inaczej prostokątne) czy cylindryczne. Gdyby tego było mało, niektóre narzędzia tego typu potrafią automatycznie owijać bele folią, co umożliwia automatyczną fermentację i uzyskanie kiszonki. I zwykłe bele i kiszonkę możesz sprzedać w skupie, ale to drugie jest droższe.

Farming Simulator 22: Belowanie trawy, słomy i siana, potrzebne maszyny

Możesz skorzystać również z przyczepy samozbierającej, dzięki której dostarczenie maksymalnie kilkunastu bel pod interesujący Cię adres (np. koryta z jedzeniem dla zwierząt lub skupu bel) będzie proste i przyjemne, ponieważ obejdzie się bez przymusu użycia otwartej przyczepy i wideł ładowniczych.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper