Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Uprawa pola (zboża), krok po kroku (statusy na mapie) 

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Uprawa pola, krok po kroku (statusy na mapie)

Gdy już rozpoczniesz rozgrywkę w Farming Simulator 22 i kupisz pierwszy ciągnik, działkę i wszystkie podstawowe maszyny do dbania o pola, będziesz mógł przystąpić do pierwszych upraw. Są one podzielone na kilka etapów, o których więcej dowiesz się z poniższego tekstu.

Farming Simulator 22: Uprawa pola (zboża), krok po kroku (statusy na mapie) 

Zwróć jednak przed tym uwagę na mapę, na której możesz przejrzeć statusy poszczególnych pól. Po przełączeniu się na filtry dotyczące wzrostu upraw zauważysz, że każde pole na mapie jest oznaczone innym kolorem. Jest to spowodowane tym, że gdy już rozpoczniesz rozgrywkę, niektóre ziemie mogą być już przygotowane do zbiorów czy siania zboża.

Jak zadbać o pole krok po kroku?

Zakładając, że po zakupach nabędziesz pole, które nie jest zniszczone, a także nie jest gotowe do zbiorów/siania, będziesz musiał rozpocząć uprawę od zera. Tak prezentują się kroki, które musisz podjąć, aby doprowadzić w późniejszym czasie do obfitych zbiorów:

  • Opcjonalny pierwszy krok*: oranie pola (więcej informacji tutaj);
  • Drugi krok: kultywowanie pola (więcej informacji tutaj);
  • Trzeci krok: zasiewanie pola (więcej informacji tutaj);
  • Czwarty krok: nawożenie pola (więcej informacji tutaj);
  • Piąty krok: odchwaszczanie pola (więcej informacji tutaj);
  • Szósty, dodatkowy krok: wapnowanie pola (więcej informacji tutaj);
  • Siódmy krok: zbieranie plonów z pola (więcej informacji tutaj).

Po kliknięciu w zakładkę "tutaj" dowiesz się więcej o każdej części prac na polu. Opisane zostały tam maszyny, a także dodatkowe komponenty, które musisz zakupić, aby dana czynność miała sens.

Zwróć uwagę na to, że czwarty, piąty oraz szósty krok nie jest tym obowiązkowym - również i ten pierwszy, ale tylko w wybranych sytuacjach. Jeśli wykonasz tylko trzy pierwsze, Twoje pole wyda plony - będzie ich mniej niż gdybyś wykonał dodatkowe kroki, ale jeśli np. na początku rozgrywki nie stać Cię na zakup dodatkowych maszyn, możesz odpuścić sobie nawożenie, odchwaszczanie i wapniowanie pola.

Skład gleby

Farming Simulator 22: Uprawa pola (zboża), krok po kroku (statusy na mapie) 

Po przejściu do mapy i wybraniu filtra dotyczącego składu gleby, gra podpowie Ci, co akurat w tym momencie potrzebuje Twoje pole. W zależności od koloru, może to być zaoranie, nawożenie, zachwaszczenie lub wapnowanie - nie musisz jeździć po polach i sprawdzać, jak wygląda sytuacja, ponieważ wystarczy, że przyjrzysz się podpowiedziom zawartym na mapie.

* - pamiętaj, że oranie nie jest wymagane, gdy na jednym polu cały czas siejesz jeden i ten sam rodzaj nasion (pszenica, jęczmień itd.). Jeśli interesują Cię buraki cukrowe czy ziemniaki (czyli w największym skrócie: wszelkiego rodzaju rośliny okopowe), oranie pola jest wtedy wymagane po każdych zbiorach.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper