Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Handel, ceny rynkowe, wahania

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Handel, ceny rynkowe, wahania

Przed zebraniem plonów warto zapoznać się z cenami rynkowymi poszczególnych roślin. Zrobisz to przechodząc do menu, a dokładniej do tabeli cen na rynku, gdzie znajdziesz wszystkie surowce, które możesz sprzedać - nawet bele czy jajka.

Farming Simulator 22: Handel, ceny rynkowe, wahania

Farming Simulator 22 Ceny zbóż

Po najechaniu na interesującą Cię rzecz, kliknij na nią, aby sprawdzić listę wszystkich skupów, które interesują się nabyciem tejże rośliny. Podane są obecne ceny, które aktualizują się wraz z każdym miesiącem i to właśnie na ten element trzeba zwrócić największą uwagę w trakcie handlu.

Będąc przy liście skupów wystarczy kliknąć spację, aby sprawdzić wahanie cen w poszczególnych miesiącach. Twoim oczom ukaże się druga tabela dla wskazanej rośliny, która ukazuje miesiąc po miesiącu cenę za 1000 litrów w poszczególnych porach roku.

Farming Simulator 22: Handel, ceny rynkowe, wahania

Standardowo, jeśli widzisz zielony wykres - cena będzie rosnąć. W przypadku czerwonego - spadać. Warto więc planować sobie, jakie rośliny kiedy sprzedasz.


W największym skrócie: wszelkie zboża i rośliny okopowe opłaca się sprzedawać najbardziej w zimę, między grudniem a styczniem - wtedy zdobędziesz za nie najwięcej pieniędzy.


Jeśli nie masz ich gdzie przechować (choć na początku zabawy nie powinno być z tym problemu, bo wystarczy do tego przyczepa, na której możesz przetrzymać np. owies całą jesień i sprzedać go zimę po wygórowanej kwocie), przejdź do ekranu budowania i wybuduj jakikolwiek silos. Te najmniejsze, kosztujące 50 tysięcy euro, potrafią zmieścić 100 tysięcy jednego plonu (nie możesz wymieszać np. owsa i pszenicy), więc jest to wystarczająca ilość.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper