Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Pierwszy traktor, który warto kupić? 

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Pierwszy traktor, który warto kupić?

Gdy już zapoznasz się z podstawami rozgrywki, przejdź do sklepu wciskając literkę "P" na Twojej klawiaturze. Twoim oczom powinien ukazać się bogaty w zawartość katalog, który dzieli się na wiele kategorii. Najważniejszą z nich - na początku przygody - jest oczywiście ta odpowiadająca za traktory. Przejdź do niej.

Teraz musisz wybrać, jaki ciągnik Cię interesuje - mały, średni czy duży. Im jest on większy, tym bardziej będzie mocniejszy i wydajniejszy w trakcie ciężkich prac na polu. Ponadto, będzie mógł poradzić sobie z jeszcze więcej ważącymi narzędziami, więc w największym skrócie: jeśli masz dużo pieniędzy, przyda Ci się minimum jeden ciężki ciągnik.

Farming Simulator 22: Pierwszy traktor, który warto kupić? 

Najważniejszą rzeczą przy wyborze traktora jest jego moc, rodzaj skrzyni biegów oraz maksymalna prędkość, którą może rozwinąć. Każdą statystykę widać pod kafelkami z ciągnikami. Jeśli jednak zauważysz, że przy silniku widnieją dwie liczby wiedz, że ta druga ukazuje moc ciągnika, która będzie dostępna po ulepszeniach wprowadzonych w jednostce napędowej (a to również sporo kosztuje). Decydując się na kupno ciągnika bez ulepszeń zawsze będzie on posiadał tyle KM, ile wskazuje pierwsza liczba. Które traktory warto więc nabyć?


Nie kupuj ciągników z ręczną skrzynią biegów! Zmiany biegów zajmują wtedy dość dużo czasu (co sprowadza się do tego, że przyśpieszanie jest powolne) i po paru godzinach rozgrywki nie będziesz miał ochoty korzystać z tej maszyny.


DEUTHZ-FAHR Series 7 TTV HD

Farming Simulator 22: Pierwszy traktor, który warto kupić? 

Pierwszym ciągnikiem, który warto nabyć, jest DEUTHZ-FAHR Series 7 TTV HD dostępny w kategorii "średnie ciągniki". Kosztuje on prawie 200 tysięcy euro, ale jest idealnym wyborem z dwóch powodów: potrafi rozwijać prędkość wynoszącą ponad 60 km/h, co pozwala szybko dostać się do jakiegoś punktu i wrócić z powrotem na farmę, a także generuje aż 247 koni mechanicznych - w połączeniu z obciążnikami będziesz mógł podpiąć pod niego prawie każde narzędzie rolne.

VALTRA G Series

Farming Simulator 22: Pierwszy traktor, który warto kupić? 

Drugim ciągnikiem (tym razem w kategorii małe ciągniki), który będzie dobrym wyborem dla osób, które zaczynają zabawę na trudnym poziomie trudności (czyli tym, w którym nie dostajesz żadnych pieniędzy na start), to Valtra G Series kosztujący równe 84 tysiące euro. Maszyna początkowo generuje 110 KM i do prac przy podstawowych narzędziach sprawdzi się świetnie. Gdy zdobędziesz już trochę pieniędzy możesz ulepszyć go do aż 145 KM, co jest już naprawdę niezłym wynikiem. Jedynie jego prędkość maksymalna jest słaba i ewentualna podróż do skupów może się trochę dłużyć.

Buhrer 6105

Farming Simulator 22: Pierwszy traktor, który warto kupić? 

Jeśli jednak masz problemy ze zdobyciem pieniędzy i nie przeszkadza Ci ręczna skrzynia biegów, możesz zainteresować się Buhrerem 6105, który nie posiada dachu. Traktor wygląda dość nijako, ale dobrze sprawdzi się na pracy w polu, bo generuje aż 100 KM. Cena? Jedyne 39 tysięcy euro. Największy minus tej maszyny? Bardzo niska prędkość maksymalna, co powoduje, że nie nadaje on się prawie w ogóle na jakiekolwiek dojazdy.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper