Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Świnie i mięso, czym je karmić, co zbudować?

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22 Hodowla świń, mięso, czym je karmić, co zbudować?

Świnie to jeden z kilku dostępnych rodzajów hodowli w Farming Simulator 22. Aby ją rozpocząć przygotuj sobie sporo pieniędzy, bo zadowolenie zwierząt jest nie dość że czasochłonne, to dodatkowo pochłania masę pieniędzy.


Nie karmiąc zwierząt pamiętaj, że nie umrą ani nie uciekną z Twojej zagrody, ale będą dawały bardzo mało produktów. W przypadku świń - nie będą się one rozmnażać, przez co sprzedaż będzie nieopłacalna.


Farming Simulator 22 Kupno zagrody

Farming Simulator 22: Świnie i mięso, czym je karmić, co zbudować?

Pierwszym krokiem będzie oczywiście kupno zagrody. Przejdź do ekranu budowania i zdecyduj, który obiekt w kategorii "zwierzęta - świnie" Cię interesuje. Masz do wyboru:

  • Pastwisko dla świń mieszczące 30 świń (koszt: 28 tysięcy euro);
  • Chlew mieszczący 108 świń (koszt: 109 tysięcy euro);
  • Duży chlew mieszczący aż 270 świń (koszt: 164 tysiące euro).

Podobnie, jak w przypadku innych hodowli, nie opłaca się tutaj kupować pastwiska, ponieważ pomieści ono mało zwierząt. Jest to bolesne przede wszystkim w przypadku świń, które trzymamy na swojej farmie tylko w jednym celu - aby, gdy już podrosną, sprzedać je z zyskiem.

Farming Simulator 22 Świnie

Farming Simulator 22: Świnie i mięso, czym je karmić, co zbudować?

Mając już chlew podejdź pod ikonę łapy i zakup świnie. Gatunki nie mają tutaj znaczenia, ponieważ musisz zwrócić jedynie na ich wiek. Te, przy których figuruje 0 miesięcy, są młodymi zużywającymi mniej pokarmu, ale również nie potrafiącymi się rozmnażać za pomocą innych osobników. Z kolei kupując te starsze (6-miesięczne) możesz być pewien, że co kilka miesięcy otrzymasz parę młodych świń do swojego chlewu.

Farming Simulator 22 Karmienie Świń

Farming Simulator 22: Świnie i mięso, czym je karmić, co zbudować?

Świnie nie są wybredne i zjedzą prawie wszystko, co im dasz. Mogą to być produkty zbożowe typu pszenica czy jęczmień, ale wieprze nie pogardzą również ziemniakami, słonecznikiem, a nawet i kukurydzą. W przypadku każdego rodzaju pokarmu ich procent zadowolenia (czyli zdrowia) osiągnie poziom 100%, co sprawi, że będą one generować więcej gnojówki - nawozu, który potem wykorzystamy do pól.

Farming Simulator 22 Rozmnażanie świń

Tak, jak zostało to już wspomniane wyżej, świnie nie potrzebują zbyt dużej uwagi. Wystarczy, że wsypiesz im do koryta jakiekolwiek jedzenie i będziesz cierpliwie czekał aż się rozmnożą. Są one najprościej mówiąc hodowane na mięso, więc jeśli widzisz, że masz nadmiar świń w chlewie, a dla młodych zaraz nie będzie miejsca, sprzedaj te starsze, które mają przy sobie 100% zdrowie. Jeśli będzie niższe nie otrzymasz wysokiej zapłaty za owe osobniki.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper