Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Pory roku, co uprawiać w danym czasie, ile trwa rok w grze?

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Pory roku, co uprawiać w danym czasie, ile trwa rok w grze?

Pory roku w Farming Simulator 22 to największa nowość w tejże odsłonie serii. Od teraz będziemy mogli podziwiać mapę w czterech wariantach - upalnego lata, deszczowej jesieni, mroźnej zimy i pięknej wiosny. Tradycyjnie opcja pór roku jest załączona w przypadku każdego poziomu trudności, ale pamiętaj, że możesz ją wyłączyć.

Wedle ustaleń twórców, jedna pora roku to dokładnie 3 wirtualne dni. Możesz to bardzo łatwo zmienić w opcjach rozgrywki: "Dni w miesiącu". Minimalna wartość to 1, co oznacza, że standardowo 12 dni = 12 miesięcy = 1 rok w grze, dlatego też warto zmienić tę wartość na np. 7. Gdyby się okazało, że tyle dni to za dużo, lepiej przyśpieszyć czas.

Farming Simulator 22: Pory roku, co uprawiać w danym czasie, ile trwa rok w grze?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że czas będzie mijał zbyt szybko, ale nie warto iść w górne granice z jednego powodu - z włączonym wzrostem sezonowym rośliny będą dojrzewać w wyznaczonych porach roku, więc musisz uważnie przyglądać się specjalnej tablicy (więcej o niej poniżej), która informuje Cię, jaki rodzaj roślin najlepiej zasiać/zebrać na jesień/wiosnę/lato. Oranie, kultywowanie czy nawożenie nie ma większego znaczenia, choć nie warto robić to w zimę, kiedy na polach znajduje się śnieg (ten też możesz wyłączyć w opcjach, jeśli będzie Ci przeszkadzał właśnie z powodu chociażby nawożenia).

Wspomniany wyżej kalendarz rolniczy (jest on dostępny w trzeciej od góry zakładce gry, przebywając w menu) przedstawia szczegółowo wszystkie rośliny i ich optymalny czas zasiewu/zbioru, oczywiście z dokładnym podziałem na miesiące. To, jaki jest obecnie miesiąc podejrzysz na głównym panelu rozgrywki znajdującym się na górze po prawej stronie ekranu.

Farming Simulator 22: Pory roku, co uprawiać w danym czasie, ile trwa rok w grze?

Na głównym ekranie nie znajdziesz dokładnych informacji o trwającym obecnie dniu, ale niebieska wskazówka na tablicy (w tym przypadku wskazuje połowę sierpnia) przedstawia, ile mniej więcej czasu pozostało do przejścia do kolejnego miesiąca. Jej szybkość przemieszczania się zależy oczywiście od ustawień, które dostosowałeś w kategorii "pory roku" pod swoje preferencje.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper