Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Kiszonka, jak stworzyć, do czego służy?

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22 Kiszonka - jak stworzyć, do czego służy?

Kiszonka w Farming Simulator 22 to nic innego jak sfermentowana trawa, którą zdobyć jest łatwiej niż może się to wydawać. Potrzebujesz do tego pola ze skoszoną trawą (możesz, a raczej musisz najpierw ją zasiać, odczekać parę miesięcy i skosić ją nawet najtańszą kosiarką), a także prasę, która w swoich funkcjach posiada opcję owijania bel specjalną taśmą.

FS 22 kiszonka - Sposób z owiniętymi belami trawy


Kiszonka jest dobrym przedmiotem na handel, a także świetnie sprawdza się w karmieniu krów.


Farming Simulator 22: Kiszonka, jak stworzyć, do czego służy?

Narzędziem może być Claas Rollant 455 kosztujący mniej więcej 78 tysięcy (służy on również do tworzenia bel ze słomy i siana). Gdy już skosisz trawę zgrab ją sobie do rzędów jakąkolwiek zgrabiarką, a potem udaj się na pole i korzystając z prasy, stwórz owinięte bele.

Teraz poczekaj minimum jeden dzień, aby z bel trawy (podglądowe zdjęcie ukazuje słomę, z której nie da się zrobić kiszonki!) zrobiły się kiszonki. Po podejściu pod każdą belę po prawej stronie na dole ekranu powinna wyświetlić się informacja o stanie przedmiotu.

Farming Simulator 22: Kiszonka, jak stworzyć, do czego służy?

Gdy zamiast "trawy" będzie napisane "kiszonka", możesz zebrać bele z pola za pomocą tura i wideł lub maszyny samozbierającej i umieścić ją w bezpiecznym miejscu (w celu przechowania do zimy, gdzie skupy najwięcej oferują za ten rodzaj produktu) albo w korycie dla krów.

FS 22 kiszonka - Sposób z silosami

Istnieje również drugi sposób na stworzenie kiszonki, choć jest on bardziej skomplikowany i czasochłonny.

 

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper