Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Sianie i odchwaszczanie pola, potrzebne maszyny

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Sianie i odchwaszczanie pola, potrzebne maszyny

Po zaoraniu lub kultywacji pola (albo obu czynności, jeśli wymaga tego rodzaj nasion, który masz zamiar użyć do wskazanego terenu) nie pozostaje nic innego, jak przejście do najprzyjemniejszego etapu rolnictwa - czyli zasiewu.

Zasiew

Już na samym wstępie warto sobie zaznaczyć, że istnieją dwie kategorie maszyn, które odpowiadają za sianie różnego rodzaju nasion:

  • Siewniki odpowiadają za tradycyjne zboża, takie jak pszenica, jęczmień, żyto, owies czy rzepak.
  • Sadzarki odpowiadają za zasadzanie rzeczy, których nie skosisz zwykłym kombajnem - mowa tutaj chociażby o burakach cukrowych, bawełnie, słoneczniku, oliwkach, winogronie czy nawet kukurydzy. Zwróć jednak uwagę na to, że pełny zestaw umożliwiający zajmowanie się tego typu uprawami kosztuje dość sporo.
  • W przypadku roślin okopowych masz do dyspozycji specjalną zakładkę o nazwie uprawa ziemniaków, buraków czy trzciny cukrowej.

Farming Simulator 22: Sianie i odchwaszczanie pola, potrzebne maszyny

Przy wyborze siewnika zwróć uwagę na to, jakie nasiona obsługuje.

Tak, jak zostało to przed chwilą wspomniane, wszystkie te maszyny znajdziesz w sklepie w odpowiednich kategoriach. Jednakże, aby móc z nich w pełni korzystać, pamiętaj, że przed udaniem się w stronę pola musisz zapełnić je nasionami ze specjalnych palet. Je również kupisz w sklepie - zostaną one podstawione na jego terenie, a aby zapełnić siewnik, podjedź pod paletę (możesz ją przenieść w inne, bardziej ustronne miejsce za pomocą np. wózka widłowego), wybierz interesujące Cię ziarna z poziomu menu maszyny i rozpocznij załadowanie.

Farming Simulator 22: Sianie i odchwaszczanie pola, potrzebne maszyny


Paczek z nasionami nie musisz transportować pod swoją stodołę, aby podczas zasiewu móc uzupełnić ilość nasion w zbiorniku. Gra zrobi to automatycznie jeśli grasz na niskim lub średnim poziomie trudności - jedynym wymogiem jest kupno wyżej wymienionego elementu z poziomu sklepu.


Odchwaszczanie

Odchwaszczanie odgrywa bardzo dużą rolę w uprawie w Farming Simulator 22 - jeśli nie zajmiesz się tym elementem w odpowiednim momencie musisz zdać sobie sprawę z tego, że Twoje uprawy stracą na wartości aż o 20% w trakcie żniw.


Pamiętaj, że jeśli temat chwastów Cię przerasta, możesz wyłączyć ich występowanie w menu opcji rozgrywki.


Farming Simulator 22: Sianie i odchwaszczanie pola, potrzebne maszyny

Najważniejszą kwestią jest obserwowanie pola. Jeśli masz ich mało możesz podchodzić pod każde z nich i w trakcie swobodnej eksploracji nakierować wzrok na należącą do Ciebie ziemię. Po prawej stronie ukaże się informacja, w ilu procentach rzeczone miejsce jest zachwaszczone. Jeśli jednak nie masz czasu lub ochoty sprawdzać każde pole indywidualnie, przejdź do mapy i sprawdź po filtrach o nazwie skład gleby, które pola są oznaczone kolorem różowo-fioletowym, czyli tym odpowiadającym za zachwaszczenie.

Jeśli pole jest zachwaszczone w maksimum 50%, warto podłączyć pod traktor chwastownik (nie są drogie, a ich obszar roboczy sięga nawet 6 metrów (jeśli popatrzysz na standardowe chwastowniki)) i z podłączonym, jak i opuszczonym narzędziem przejechać po polu w celu usunięcia niepożądanych roślin. Pamiętaj, aby nie robić tego, gdy Twoje plony są już w drugim stadium dojrzewania (kiełkują). Jeżdżąc po nich traktorem zniszczysz je (możesz tę opcję wyłączyć w menu).

Farming Simulator 22: Sianie i odchwaszczanie pola, potrzebne maszyny

Najlepszą opcją jest usuwanie chwastów przed rozpoczęciem konkretnych prac na polu, czyli przed zasiewem. Jeśli owe rośliny pojawią się na Twoim obszarze po orce lub kultywacji, użyj chwastownika. Jeśli przed orką lub kultywacją - nie musisz się o nic martwić, ponieważ pługi i kultywatory spełniają jeszcze jeden obowiązek: usuwają "grube" chwasty.

Chwasty usunąć możesz (jeśli osiągnęły poziom 100%, czyli dojrzały, tylko opryskiwacz pomoże) również korzystając z rozmaitych maszyn do oprysków (może to być zwykły, tani opryskiwacz), do którego nalejesz np. środek chwastobójczy. Oba te elementy nabędziesz oczywiście w sklepie w odpowiednich zakładkach.

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper