Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Farming Simulator 22 - poradnik do gry. Maszyny, pola, żniwa, hodowla, sklep, uprawy, porady, wskazówki, mody

Farming Simulator 22: Owce i wełna, czym je karmić, co zbudować?

Mateusz Wróbel | 30.12.2021, 19:15

Farming Simulator 22: Owce i wełna, czym je karmić, co zbudować?

Owce to jeden z kilku dostępnych rodzajów hodowli w Farming Simulator 22. Aby ją rozpocząć przygotuj sobie sporo pieniędzy, bo zadowolenie zwierząt jest nie dość że czasochłonne, to dodatkowo pochłania masę pieniędzy.


Nie karmiąc zwierząt pamiętaj, że nie umrą ani nie uciekną z Twojej zagrody, ale będą dawały bardzo mało produktów.


Kupno zagrody

Farming Simulator 22: Owce i wełna, czym je karmić, co zbudować?

W pierwszej kolejności wybuduj zagrodę. Masz do wyboru:

  • Pastwisko dla owiec mogące pomieścić 15 owiec (koszt: 26 tysięcy euro);
  • Zagroda dla owiec mogąca pomieścić maksymalnie 25 owiec (koszt: 51 tysięcy euro);
  • Zagroda dla owiec mogąca pomieścić maksymalnie 65 owiec (koszt: 97 tysięcy euro).

Podobnie, jak w przypadku pastwiska dla krowy, w pastwisku dla owiec musisz dbać manualnie o napełnianie koryta czystą wodą. Jedynie w budynkach zadaszonych, czyli zagrodach, możesz cieszyć się podajnikiem do wody.

Kupno owiec

Po wybudowaniu zagrody musisz kupić jakieś zwierzęta, które ją wypełnią. Po przejściu do sklepu i wybraniu odpowiedniej zagrody znajdziesz ofertę skupu, która prezentuje się następująco:

Farming Simulator 22: Owce i wełna, czym je karmić, co zbudować?

Wszystkie owce, z wyłączeniem ostatniego gatunku, dzielą się na dwie kategorie: młode (0 miesięcy) lub optymalny czas życia (8 miesięcy). Kupno tych pierwszych jest tanie, ale musisz pogodzić się z tym, że przez pierwsze 8 miesięcy będą one generować bardzo małą niską ilość wełny (jednocześnie potrzebując mniejszej ilości pokarmu).

Ostatnia oferta w tej kategorii to dojrzałe owce mające już 2,5 roku na karku. Produkują one dwukrotną ilość wełny w porównaniu z normalnymi owcami, a na dodatek nie potrzebują zwiększonej ilości pokarmu. Najlepszą opcją jest więc kupno paru młodych i starych owiec.

Karmienie owiec

Owce nie są wybredne, ponieważ jedzą i trawę i siano - przy tym warto zaznaczyć, że oba produkty dają taką samą efektywność, więc niezależnie od tego, co im dajesz - zadowolenie (zdrowie) wzrośnie do maksymalnej wartości, co sprawi, że będą one produkować jak najwięcej wełny.

Farming Simulator 22: Owce i wełna, czym je karmić, co zbudować?

Trawę i siano zdobędziesz z pola (może być zebrane za pomocą przyczepy samozbierającej albo stworzone z bel, które potem wyładujesz w odpowiednim punkcie) - poświęć jedno z nich na zasianie i zbieranie trawy co jeden sezon, aby mieć ten rodzaj produktu cały czas przy sobie. Z racji tego, że owce nie pożerają zbyt wiele trawy/siana, nie powinieneś martwić się o ilość jedzenia w ich korytach.

Produkty i sprzedaż

Owce, jak już zostało to wspomniane wyżej, produkują wełnę. Gdy wyprodukują 1000 litrów wełny, przy ich zagrodzie pojawi się paleta, którą możesz załadować na przyczepę i zawieźć do jakiegoś skupu w celu jej sprzedaży. Pamiętaj, że najwięcej pieniędzy za sprzedaż wełny otrzymasz między wiosną a latem (maj/czerwiec), co sprawdzisz na wykresie wahań cen poszczególnych produktów.

Farming Simulator 22: Owce i wełna, czym je karmić, co zbudować?

Owce pożerają mało surowców i nie są aż tak drogie w utrzymaniu, jak chociażby krowy. Warto się nimi zainteresować jako drugi biznes hodowlany (nie warto je sprzedawać na mięso), bo dobrze jest, gdy ten pierwszy generuje Ci dodatkowo gnojówkę (krowy i świnie).

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper