Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Znajdź sługę Mistyka Carriona: Thrumbo, zombi, urna, mózg w starożytnej kryjówce, serce

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Znajdź sługę Mistyka Carriona: Thrumbo, zombi, urna, mózg w starożytnej kryjówce, serce

Znajdź sługę Mistyka Carriona - Baldurs Gate 3.

W posiadłości Philgrave'a, która znajduje się na południu od punktu szybkiej podróży o nazwie Nabrzeże w Stertowisku, od zachodniej strony znajdziesz wejście do budynku, a w nim Carriona. Zleci Ci on zadanie odnalezienia swojego sługę - Thrumba.

Baldurs Gate 3 - Znajdź sługę Mistyka Carriona: Thrumb, zombi,

Po rozmowie warto udać się na górę, wybić wynaturzenia, a następnie sprawdzić obraz w pokoju na zachodzie - dowiesz się, że jest ukryty za nim list, w którym Thrumb zachęca swoich 3 popleczników do ucieczki i bycia wolnym.

Baldurs Gate 3 - Znajdź sługę Mistyka Carriona: Thrumbo, zombi, plaża, wolność

Z tymi informacjami rusz na południowy wschód od budynku, gdzie znajduje się plaża i kilka łódek. Wejdź do budynku kawałek na północy, rozwalając drzwi np. młotem lub mieczem, a potem sprawdź szafę. Z niej wyskoczy Thrumbo. Możesz go od razu zabić i poinformować o tym zleceniodawcę lub wysłuchać go, a potem spróbować pozbyć się Carriona.

Baldurs Gate 3 - Znajdź sługę Mistyka Carriona: Thrumbo, zombi, urna, mumia, serce

W drugim przypadku będziesz musiał dotrzeć do 3 lokacji i zdobyć wiele materiałów, a następnie je zniszczyć, nim będziesz w stanie zabić Carriona - inaczej będzie się on ciągle odradzał. W tym celu udaj się najpierw do kostnicy na cmentarzu, który znajduje się na północny zachód od Tawerny Elfia Pieśń czy tuż nad Kuźnią Dziewięciu. Właz do niej zauważysz blisko domku i kapliczki.

Baldurs Gate 3 - Znajdź sługę Mistyka Carriona: Thrumbo, zombi, urna, mumia, serce

W środku zabierz z biurka płuca. Kolejną rzeczą będzie ruszenie do jego urny znajdującej się w specjalnym przejściu w kanałach. Musisz udać się na północ, gdzie kawałek dalej spotkasz kamienie koloru niebieskiego, punkt szybkiej podróży i niemego pokutnika.

Baldurs Gate 3 - Zdobądź Netheryjski Kamień Orin/Zbadaj sprawę morderstw: Bhaalickie mordy, Trybunał
 

Po tym skorzystaj z przejścia. Gdy tylko dotkniesz jakąkolwiek skrzynię, to rozpoczniesz walkę z umarłymi. Wybij ich, a następnie podejdź do kamiennego muru na północy i zniszcz go ognistym zaklęciem.

Baldurs Gate 3 - Znajdź sługę Mistyka Carriona: Thrumbo, zombi, urna, mumia w starożytnej kryjówce, serce

Za nim znajdziesz mózg Carriona, który musisz zniszczyć z dystansu. Przeczytaj też księgę obok rozłożonego ciała, a dowiesz się, że serce znajduje się w ciele strażnika Thrumbo. Wróć do niego i powiedz mu o sprawie, a ten zwymiotuje. Przenieś urnę z sercem do bezpiecznego miejsca i zniszcz ją, potem udaj się do mistyka.

Zabij go i jego sługusów, a zakończy to ten quest.

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper