Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3: Znajdź remedium: plaża, zamknięte drzwi, Astarion, Łupieżca Umysłu, zarośnięte ruiny

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3: Znajdź remedium: plaża, zamknięte, starożytne drzwi, Astarion, Łupieżca Umysłu, zarośnięte ruiny

Znajdź remedium - Baldurs Gate 3.

Po przebudzeniu się idź przed siebie i uratuj Posępne Serce, które leży na plaży. Podczas rozmowy okaże się, że będzie to Twoja pierwsza stała kompanka w grze.

Baldurs Gate 3 - Posępne Serce: werbowanie, romans, jak do niego doprowadzić?
 

Potem idź dalej, kierując się na północny zachód. Znajdziesz tam pierwszy punkt szybkiej podróży i wejście do starożytnych ruin. Drzwi będą zamknięte, więc idź na zachód przez resztki rozbitego statku.

Baldurs Gate 3: Znajdź remedium: plaża, zamknięte, starożytne drzwi

Zabij znajdujące się tam pożeracze umysłu, a następnie wyjdź na powierzchnię. Spotkasz tam - blisko plaży i urwiska - elfa Astariona, którego po rozmowie zwerbujesz do swojej ekipy.

Baldurs Gate 3 - Astarion: romans i sceny miłosne, jak do nich doprowadzić?
 

Teraz możesz wrócić do wraku statku. Zauważysz tam rannego łupieżcę umysłów.

Baldurs Gate 3: Znajdź remedium: plaża, zamknięte, starożytne drzwi, Astarion

Możesz albo kompletnie pominąć przeciwnika (co zalecamy zrobić), ponieważ:

  • Poddanie się uczuciu sprawi, że wróg spróbuje Cię zabić - po wszczepieniu macki postać zginie i będziesz musiał wczytać ostatni zapis, aby kontynuować grę;
  • Cofnąć się, co sprawi, że zostawisz go na pastwę losu - i tak nie możesz go uzdrowić, więc warto go po prostu zostawić.
  • Skoncentrować się na jego myślach - jeśli przegrasz rzut kością teraz lub następnym, to też zginiesz w ramach pocałunku, więc to jedyne obecne wyjście, aby uciec z jego myśli.

Po tym przejdź na północny zachód od zniszczonego statku. Przy klifach zauważysz fioletowy portal między światami - dotknij go, a spotkasz Gale'a, który będzie trzecim członkiem Twojej załogi.

Baldurs Gate 3 - Gale: romans i sceny miłosne, jak do nich doprowadzić?
 

Po konwersacji idź kawałek na wschód, a dotrzesz do zarośniętych ruin. Wybij wrogów lub przekonaj ich do opuszczenia terenu (możesz przemówić im do rozsądku, wspominając o potworach wokół) znajdujących się blisko nich. Niezależnie od tego wejdź do ruin - uczynisz to, strzelając strzałą w kamień zawieszony na linie obok kapliczki z tabliczki. Znajduje się on tuż nad podniszczonym kamiennym podestem.

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper