Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Karlach i Wyll oraz Mizora: zabić czy pomóc diablicy, jak pogodzić?

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Karlach i Wyll oraz Mizora: zabić czy pomóc diablicy, jak pogodzić?

Karlach - Baldurs Gate 3.

Podczas wykonywania wątku pobocznego Wylla lub podczas zwiedzania północnej części dziczy będziesz miał okazję spotkać Diablicę Karlach. Z ogółu Twoim celem (czy to zleconym przez Wylla, czy paladynów z Traktu) będzie jej zabicie, lecz po wysłuchaniu okaże się, że padła ona po prostu ofiarą potężniejszej osoby.

Możesz tym samym:

Baldurs Gate 3 - Klinga Pogranicza, Zapoluj na diablicę: Wyll, diablica Karlach, gnolle i hieny, Anders

  • Uspokoić Wylla i wysłuchać diablicy, co sprawi, że sytuacja zostanie opanowana, a ty będziesz mógł z nią potem współpracować - a także zwerbować do drużyny (bliżej ją poznając i wykonując zadanie związane z jej sercem) czy nawet później romansować;
  • Zachęcić Wylla do zabicia Karlach - będziesz musiał potwierdzić tę decyzję dwa razy i gdy to uczynisz, rozpoczniesz walkę z ofiarą. Odbierzesz od Andersa konkretną nagrodę w postaci miecza, lecz niestety zakończysz w tym momencie wątek Karlach i nie będzie ci dane z nią współpracować.
  • Jeśli Wyll nie jest z Tobą, to możesz postąpić na dwa wyżej wymienione sposoby, lecz podejmując decyzje samodzielnie. Efekt będzie ten sam. Potem możesz zdać relację z całego zdarzenia Wyllowi w obozie.

W pierwszym, z naszego punktu widzenia najlepszym wariancie (w przypadku grania tego dobrego bohatera) będziesz mógł zemścić się na Andersie. Warto mieć wtedy Karlach ze sobą w drużynie - idź do obozu przed powrotem do domu wyznawców i dołącz ją do ekipy, a zniszczy ona potem cały Trakt.

Po pewnym czasie odwiedzi Cię jednak Mizora, której Wyll służy. Jest ona na sługach potężnej osoby i chce skarcić Wylla, jeśli Karlach wciąż żyje.

Baldurs Gate 3 - Karlach i Wyll oraz Mizora: zabić czy pomóc diablicy, jak pogodzić?

Możesz spróbować ją zaatakować, zapytać czego chce lub zaproponować nawet zabicie Karlach (czego nie polecamy zrobić), lecz za każdym razem Mizora po prostu sprawi, iż Wyll stanie się diabłem z rogami. Przejdzie małą transformację, która zmieni jego wygląd.

W innym przypadku, czyli gdy zabijesz Karlach, Mizora nie doprowadzi do tego, że Wyllowi wyrosną rogi na głowie. Po pewnym czasie Mizora znowu odwiedzi Twój obóz z nową misją - podczas niej przyjmiesz nowe zadanie dla Wylla, lecz jednocześnie możesz wynegocjować dla niego nowy, lepszy pakt.

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper