Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Uzyskaj pomoc uzdrowicielki Nettie: Wyll, Gaj Druidów, Trucizna, Gałązka

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Uzyskaj pomoc uzdrowicielki Nettie: Wyll, Gaj Druidów, Trucizna, Gałązka

Uzyskaj pomoc uzdrowicielki Nettie - Baldurs Gate 3.

Po rozmowie z Zevlorem w Szmaragdowym Gaju i zapytaniu go o sposób uleczenia swojej postaci wspomni Ci on o uzdrowicielce Nettie (ewentualnie powie Ci o niej Wyll, gdy już go spotkasz). Idź do Groty - w centrum znajdziesz też Wylla, którego możesz zrekrutować do załogi.

Baldurs Gate 3 - Uzyskaj pomoc uzdrowicielki Nettie: Wyll, 

Następnie omiń woły znajdujące się z prawej strony i dotrzyj do kamiennych kręgów w gaju. Musisz zejść w dół i ominąć dzieciaki, które bawią się w kieszonkowców. Po małej konfrontacji wejdź do druidów, przekonując do tego Jeornę. Jeśli sam jesteś tej klasy, to bez problemu znajdziesz się w tym miejscu.

Baldurs Gate 3 - Uzyskaj pomoc uzdrowicielki Nettie: Wyll, Gaj Druidów,

Potem odnajdź uzdrowicielkę, która stacjonuje za kamiennymi drzwiami. Jak się okaże Nettie ma pomysł na poprawienie Twojego stanu zdrowia - wejdź za nią do biblioteki, a potem porozmawiaj. Tutaj jest kilka opcji dot. tej postaci:

Baldurs Gate 3 - Uzyskaj pomoc uzdrowicielki Nettie: Wyll, Gaj Druidów, Trucizna, Gałązka

  • Możesz być uległy i nie wypytywać o szczegóły, co sprawi, że Nettie Cię zatruje - roślina jest zwykłą trucizną. Po tym będziesz musiał znaleźć lub stworzyć eliksir uzdrawiający.
  • Możesz wypytywać o szczegóły lub być agresywny, co sprawi, że nie zostaniesz otruty, ale najprawdopodobniej zabijesz Nettie.
  • Możesz odpowiadać na pytania Nettie z prawdą - wtedy lekarka uzna, że jesteś godny zaufania, lecz jednocześnie niebezpieczny, wręczając ci jednocześnie truciznę na wypadek, gdybyś się zaczął przemieniać. Możesz ją jednak oczywiście wykorzystać w innych celach.

Niezależnie od zakończenia wątku Nettie, która nie była w stanie Cię w żaden sposób uleczyć (co przyznaje na końcu trzeciego, najlepszego zakończenia wątku), ten subquest zostanie zakończony.

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper