Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Podmrok czy Górska Przełęcz: skąd dostać się na pobojowisko?

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Podmrok czy Górska Przełęcz: skąd dostać się na pobojowisko?

Podmrok i górska przełęcz - Baldurs Gate 3.

W Baldurs Gate 3 zakończysz akt 1, dochodząc do pobojowiska przed Wieżami Wschodzącego Księżyca. To, czy zdecydujesz się na podróż z wykorzystaniem windy w kuźni Gryma (Podmrok), czy też górskiej przełęczy, zależy to, jak rozpoczniesz 2 akt gry.

Oto możliwe opcje:

  • Jeśli przejdziesz na teren klątwy od Podmroku, to bardzo szybko spotkasz pokojowo nastawionych harfiarzy, a także Jaheirę, którą potem będziesz w stanie zrekrutować do drużyny. Finalnie zainicjujesz zasadzkę zastawioną przez harfiaszy (w celu zdobycia latarni pozwalającej unikać klątwy cienia) i z pomocą rzeczonej frakcji, będziesz w stanie szybko ich wyeliminować.
  • Droga przez górską przełęcz jest cięższa, ponieważ będziesz musiał więcej walczyć. Początkowo możesz też zaprzyjaźnić się z wodzem kultystów, lecz po pewnym czasie wpadniesz w zasadzkę i nie będziesz aż tak dobrze przygotowany na obronę. Możesz go jednak w tym samym momencie zdradzić, jeśli uważasz, że jest on zły.
  • Pamiętaj, że w obu przypadkach będziesz mógł śmiało wejść do obozu drugiej frakcji - warto przede wszystkim odwiedzić harfiarzy lub współpracować z nimi, jeśli chcesz zrekrutować do drużyny potężną druidkę Jaheirę znaną fanom serii Baldurs Gate.

Finalnie znajdziesz się w tym samym położeniu. Na kolejnej stronie wyjaśniamy, jak zachować się w stosunku obu frakcji.

Źródło: własne

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper