Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Pokonaj duergarskich intruzów: Władca Ikr, Gekh Karbon, Skarbiec w Kolonii

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Pokonaj duergarskich intruzów: Władca Ikr, Gekh Karbon, Skarbiec w Kolonii

Pokonaj duergarskich intruzów - Baldurs Gate 3.

Po tym, jak dotrzesz do Mykonidów w Podmroku i porozmawiasz z Władcą Ikr, będziesz mógł zgodzić się (odmówienie nie spotka się z walką, lecz zablokowaniem questa) na wykonanie zlecenia dotyczącego ubicia duergarskich intruzów.

Baldurs Gate 3 - Pokonaj duergarskich intruzów: Władca Ikr,

Przyjmij zlecenie, a następnie rusz do grupy potencjalnych wrogów. Uwaga! Przed rozpoczęciem potencjalnego ataku warto wykonać ich zadania poboczne, bo potem będą one niedostępne!

Wyjdź z kolonii i idź na południe. Potem odbij lekko na zachód, a gdy zauważysz drewniane podesty, to wejdź do wioski krasnoludów. Możesz ich od razu zaatakować lub być przyjazny w celu wykonania misji, a dopiero potem zdecydowania, czy chcesz się ich pozbyć.

Baldurs Gate 3 - Pokonaj duergarskich intruzów: Władca Ikr, Krasnoludy

W drugim przypadku trafisz do wodza - Gekha Karbona, który będzie chciał z Tobą walczyć. Warto go przegadać, wspominając np. o swojej wierze w Absolut. Potem dowiesz się, że sierżant poszukuje butów. Mając je od Thulli z kolonii Mykonidów możesz go zaatakować (wspomóc może Cię Władca Przesytu, jeśli go zrekrutujesz w Kolonii).

Baldurs Gate 3 - Pokonaj duergarskich intruzów: Władca Ikr, Gekh Karbon,

Starcie jest proste, lecz pamiętaj, aby ustawić się nad Gekhiem i skupić się na zabiciu właśnie niego, bo w innym przypadku przywoła na arenę masę nieumarłych. Najlepiej będzie stanąć na mostku. Po wygranym pojedynku wróć do Władcy Ikr, a ten otworzy Ci dostęp do skarbca za mistyczną bramą (znajduje się ona obok dwóch krasnoludów i ich woła).

Baldurs Gate 3 - Pokonaj duergarskich intruzów: Władca Ikr, Gekh Karbon,

Dodatkowo umożliwi ci zapolować na Nere, a więc postać, która stała za atakiem na jego kolonię.

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper