Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Pieśń Nocy i Lorroakan: audiencja czarodzieja, portal, Rolan, wieża

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Pieśń Nocy i Lorroakan: audiencja czarodzieja, portal, Rolan, wieża

Pieśń Nocy i Lorroakan - Baldurs Gate 3.

Po dotarciu do Dolnego Miasta idź do znacznika misji Znajdź Pieśń Nocy i wejdź na piętro. Potem przejdź przez portal, aby porozmawiać z Lorroakanem. Musisz skorzystać z tego (jak wskazuje opis tabliczki) o kolorze niebieskim. Znajduje się on najbardziej na lewo.

Baldurs Gate 3 - Zbierz sojuszników: wszyscy towarzysze broni dostępni na finałową bitwę
 

Ten stwierdzi w rozmowie, że w celu swoich badań potrzebuje, abyś przyprowadził mu do siebie Pieśń Nocy. Będziesz mógł:

  • Zgodzić się to uczynić, wracając do Pieśni Nocy w obozie. Potem u czarodzieja będziesz musiał z nią walczyć, a finalnie zostanie ona pojmana. Towarzysze oraz Isobel będą na ciebie źli, ale w finałowej walce zyskasz sojusznika Lorroakana oraz jego 4 żywiołaków.
  • Nie zgadzać się, co doprowadzi do tego, iż w finałowej bitwie wesprze Cię Pieśń Nocy oraz Isobel, a Ty zmierzysz się z czarodziejem chcącym zyskać nieśmiertelność w wieży. Zyskasz także aprobatę u towarzyszy. Możesz teraz wrócić do kobiety do obozu i przekonać ją do tego, aby wspólnie iść do Lorroakana i się z nim rozprawić. Potem będziesz mógł przeszukać jego komnaty i zdobyć dobre wyposażenie. 
  • Dodatkowo opowiedzenie się za Pieśnią Nocy i jednocześnie uratowanie w 1 oraz 2 akcie Rolana sprawi, że chłopak pojawi się także w wieży i będzie chciał z Tobą współpracować.

W drugim lepszym wyborze - po rozmowie z Pieśnią Nocy w obozie - wróć do czarodzieja. Zdecyduj finalnie teraz, komu chcesz pomóc, po czym rozpęta się walka.

Baldurs Gate 3 - Pieśń Nocy i Lorroakan: audiencja czarodzieja, portal

Po niej do Twojej ekipy sojuszników dołączy jeden z opisanych wyżej bohaterów. Jeśli do tej pory ratowałeś Rolana z opresji, a teraz opowiesz się za Pieśnią Nocy, to on także będzie chciał Cię wspomóc.

Po walce, w której najlepiej będzie zabić najpierw żywiołaki (Lorroakan zadaje obrażenia zwrotne, więc warto zostawić go na koniec) obszarowymi umiejętnościami, zakończysz ten quest.

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper