Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Pomóż swojemu obrońcy: portal Absolutu, pomoc Sennej Zjawie, Cesarz, Straż

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Pomóż swojemu obrońcy: portal Absolutu, pomoc Sennej Zjawie, Cesarz, Straż

Pomóż swojemu obrońcy - Baldurs Gate 3.

Przed wejściem do Wrót Baldura w warownii - a więc chwilowym obozie - zostaniesz zaatakowany przez siły Absolutu. Musisz szybko je wyeliminować i przejść przez portal, aby pomóc wybić nieprzyjaciół Sennej Zjawie.

Baldurs Gate 3 - Pomóż swojemu obrońcy: portal Absolutu, pomoc Sennej Zjawie

Możesz więc szybko wyeliminować wrogów stojących ci na drodze lub ominąć ich, wchodząc przez portal wszystkimi bohaterami. Lepiej zrobić to drugie za pomocą jednej postaci, a wszystkie z nich zostaną przeniesione. Obejrzyj następnie scenkę, po której wybijaj kolejne githyanki.

Baldurs Gate 3 - Pomóż swojemu obrońcy: portal Absolutu, pomoc Sennej Zjawie

Współpracuj z intelektami umysłów, a także podróżuj w stronę zachodu. Dotrzesz finalnie do czaszki, gdzie spotkasz też cesarza. Okaże się, że to on jest Senną Zjawą nachodzącą Cię w snach. Będziesz musiał podjąć tutaj ważny wybór:

Baldurs Gate 3 - Pomóż swojemu obrońcy: portal Absolutu, pomoc Sennej Zjawie, Cesarz, Straż

  • Jeśli nie uwierzysz Cesarzowi i postanowisz go zaatakować, to staniesz się po walce nowym Illithidem - w ten sposób dotrzesz do pierwszego zakończenia gry, które dla Twojego bohatera nie będzie dobre.
  • Jeśli uwierzysz Cesarzowi i będziesz z nim współpracował, to będziesz mógł kontynuować grę i w dodatku otrzymasz kilka zdolności jeszcze bardziej ułatwiających walkę czy eksplorację - o ile się na to zgodzisz. Dodatkowo lepiej poznasz Senną Zjawę i jej zamiary w kontekście odwrócenia biegu wydarzeń.

W drugim wyboru wybij githyanki - uważaj na dwie stojące nad skałami, bo potrafią one korzystać z potężnych zaklęć magicznych. Po starciu zajmij się dowódcą githyanek (zrobi to tak naprawdę cesarz), a potem poznaj przeszłość łupieżcy umysłów.

W trakcie konwersacji będziesz musiał zdecydować, czy chcesz ewoluować. Możesz:

evolution

  • Zachować swoją postać i nie rozwijać zdolności eksploracji czy walki - zostanie to pochwalone przez kompanów, lecz nie przez cesarza - w tym wyborze otrzymasz jednak kijankę do ekwipunku i będziesz mógł użyć jej w dowolnym momencie;
  • Ewoluować, co sprawi, że na Twoim ciele pojawią się ciemne żyły, a Ty otrzymasz kilka dodatkowych zdolności. Nie zostanie to pochwalone przez kompanów, lecz jednocześnie nie wpływa to bardzo mocno na uzyskanie najlepszych zakończeń gry.

Niezależnie od tej decyzji wróć do świata rzeczywistego i zakończysz ten quest.

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper