Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Minthara i Halsin: jak zrekrutować, kogo wesprzeć w bitwie o Gaj?

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Minthara i Halsin: jak zrekrutować, kogo wesprzeć w bitwie o Gaj?

Minthara i Halsin - Baldurs Gate 3.

Towarzyszami spotykanymi w dalszej części gry Baldurs Gate 3 są Minthara oraz Halsin. Ta pierwsza współpracuje z goblinami i chce, abyś wspólnie z nią przejął Gaj, zabijając uchodźców i tym samym wypędzając z niego Druidów.

Halsin to natomiast Druid, którego uwalniasz w obozowisku goblinów. Poprosi Cię o zabicie dowódców goblinów, aby uchodźcy z Gaju mogli w spokoju ruszyć do miasta. 

Baldurs Gate 3 - Minthara i Halsin: jak zrekrutować, kogo wesprzeć?

Jak widzisz drogi obu bohaterów są sprzeczne. Możesz:

  • Obronić Gaj przed goblinami, co sprawi, że zostaniesz także zmuszony zabić Mintharę, kończąc jej wątek w tym miejscu. Alternatywnie możesz ją zabić także w obozowisku goblinów, aby w ogóle nie doprowadzić do bitwy i niepotrzebnych śmierci. W tym przypadku rekrutujesz do ekipy Halsina.
  • Napaść na Gaj z goblinami. Wtedy zabijesz Zevlora (dowódcę uchodźców), a także pozbędziesz się druidów z Gaju. W przypadku bitwy Halsin nie będzie znajdował się w Gaju (dołącza do niego później, już po starciach), lecz widząc masakrę, nie będzie chciał do Ciebie dołączyć i tym samym zakończysz jego wątek prezdwcześnie - a także zablokujesz możliwość wyleczenie z choroby z jego pomocą.

Na ogół dołączenie Minthary do zespołu wiąże się też z negatywnym odzewem towarzyszy - najgorzej znosi to Wyll, który w najgorszym przypadku może opuścić drużynę. Inaczej wygląda sytuacja z Halsinem, którego pozostali sojusznicy bardzo doceniają.

Baldurs Gate 3 - Minthara i Halsin: jak zrekrutować, kogo wesprzeć w bitwie o Gaj?

Co ciekawe, Halsin dołączy do imprezy w Twoim obozie i już teraz możesz z nim filtrować, choć romans zostanie pogłębiony dopiero w dalszej części zabawy, gdy Halsin będzie już Twoim towarzyszem na stałe.

Jeśli chcesz być złym, wybierz Mintharę jako sojuszniczkę. Jeśli chcesz być tym dobrym, współpracuj z Halsinem. Co warto dodać, z obiema postaciami możesz romansować, tak jak z innymi bohaterami z obozu.

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper