Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Znajdź Krew Lathandera: relikwia, posągi, pułapki, tarcza, komnata, buława

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Znajdź Krew Lathandera: relikwia, posągi, pułapki, tarcza, komnata, buława

Znajdź krew Lathandera - Baldurs Gate 3.

Gdy będziesz już na najniższym poziomie klasztoru i zbadaj tabliczkę z posągiem Lathandera, to zauważysz, że święta relikwia zniknęła - uruchomi to nowe zadanie poboczne, które potem pomoże Lae'zel w negocjacji z githyankami w szkółce.

Baldurs Gate 3 - Odszukaj szkółkę githyanki, Podróżuj przez górską przełęcz: patrol, smok, klasztor
 

W tym momencie musisz rozwiązać zagadkę znajdującą się na środkowym poziomie klasztoru - jest ona związana z ułożeniem na płytach 3 brakujących broni i zdobyciu tarczy. Tutaj opisaliśmy ją szerzej.

Gdy to wykonasz, to będziesz mógł zebrać przedmiot, dzięki któremu klasztor po pewnych działaniach nie zostanie zniszczony, a Ty nie będziesz musiał uciekać przed pułapką!

Następnie wejdź do szkółki githyanki, która znajduje się pod posągiem. Musisz dotrzeć do Inkwizytora, co opisaliśmy w tym miejscu.

Baldurs Gate 3 - Znajdź Krew Lathandera: relikwia, posągi

Po walce z nim, która jest obowiązkowa, idź na zachód, gdzie znajdziesz dwa posągi. Obreóć je tak, aby ten po lewej patrzył na zachód (na wprost), a ten po prawej stronie na wschód (za sobą). Potem zejdź po schodach w dół do tajemniczej komnaty.

Baldurs Gate 3 - Znajdź Krew Lathandera: relikwia, posągi, pułapki, tarcza

Po dojściu do nich zniszcz węzeł energii za pomocą strzał, a w kolejnym miejscu rozbrój pułapkę, aby ci nie przeszkadzała. Możesz też wykorzystać jedną postać, aby szła po krawędzi do pokazanego na obrazku źródła energii (znajduje się ono na północnych skałach).

Baldurs Gate 3 - Znajdź Krew Lathandera: relikwia, posągi, pułapki, tarcza

Zniszczenie źródła nie będzie możliwe ze względu na przeszkody, więc wejdź po skałach na południu, gdzie znajdziesz mniejsze przejście. Ponownie rozbrój pułapkę i teraz rozwal trzecie źródło energii na skale ukazanej wyżej. Dotrzesz do komnaty z krwią Lathandera. 

Baldurs Gate 3 - Znajdź Krew Lathandera: relikwia, posągi, pułapki, tarcza, komnata

Zabierz ją i połóż w miejscu panelu sterowania (wyżłobionym na wzór herbu) zdobytą wcześniej tarczę. Jeśli jej nie masz, to zostaniesz uruchomiony i będziesz miał tylko 4 tury na to, aby nie zginąć. Używaj zdolności magicznych na maszynach słonecznych Lathandera, aby je jak najszybciej zniszczyć i uciec z pomieszczenia.

Po tym zakończysz zadanie i otrzymasz do ekwipunku potężną buławę

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper