Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Pokonaj gobliny: obozowisko, Minthara, Plan ataku na Gaj, 3 dowódców

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Pokonaj gobliny: obozowisko, Minthara, Plan ataku na Gaj, 3 dowódców

Pokonaj gobliny - Baldurs Gate 3.

Po tym, jak pogodzisz druidów z diabelstwem (najlepiej ujawniając sekret Kaghi i potem przekonując ją do wierzenia w gaj) w gaju lub opowiesz się po stronie diabelstwa, będziesz musiał pokonać gobliny, aby ci drudzy mogli spokojnie ruszyć do Wrót Baldura.

Baldurs Gate 3 - Pokonaj gobliny: trzech przywódców, obozowisko,

Dotarcie do obozowiska jest proste, lecz gorzej wygląda sprawa z wybiciem przywódców, których łącznie jest trzech. Zalecamy w pierwszej kolejności uwolnić Sazzę, goblinkę z groty w Szmaragdowym Gaju, a dopiero potem wraz z nią wejść do środka. Pozwoli Ci to zaplanować ruchy bohaterów itd.

Uwaga! Nim zaatakujesz obóz wykonaj tutaj inne aktywności poboczne, bo inaczej zostaną one zablokowane (jak rekrutacja sowoniedźwiadka czy wątek ze śpiewającym bardem). Nie musisz się tym przejmować wtedy, gdy uznasz, że chcesz współpracować z goblinami!

Baldurs Gate 3 - Pokonaj gobliny: trzech przywódców, obozowisko,

Po przejściu przez podwójne drzwi i minięciu strażnika pomów z Sazzą lub przejdź przez kolejne drzwi. Znajdziesz tutaj Kiszkę, a na północnym wschodzie Mintharę - to z tą drugą musisz obowiązkowo porozmawiać. Teraz będziesz miał do dyspozycji trzy wybory:

Baldurs Gate 3 - Pokonaj gobliny: obozowisko, Minthara, Plan ataku na Gaj

  • Jeśli wcześniej nie zaatakowałeś gobliny i rozmawiasz z Mintharą, możesz zaatakować ją i innych przywódców kapłankę Kiszkę i Drora znajdziesz w innych miejscach) w tym momencie. Nie zalecamy tego robić na otwartym terenie, bo goblinów jest masa.
  • Możesz zgodzić się na plan Minthary, a potem poczekać na rzeź pod Gajem. Wtedy będziesz mógł opowiedzieć się po stronie goblinów, wchodząc w ich kult i zabijając diabelstwo.
  • Możesz blefować i zgodzić się na plan Minthary, a potem poczekać na rzeź pod Gajem. Wtedy będziesz mógł opowiedzieć się po stronie diabelstwa, zabijając wspólnie z resztą sojuszników Mintharę i dowódców na własnym terenie.

Pamiętaj, że ewentualne opowiedzenie się po stronie Minthary sprawi, że będziesz mógł ją zwerbować do swojej drużyny. 

Baldurs Gate 3 - Pokonaj gobliny: obozowisko, Minthara, Plan ataku na Gaj, 3 dowódców

Teraz, aby kontynuować wątek uchodźców, najlepiej będzie udanie się do Gaju. Wcześniej jednak załatw sprawy w obozie i uratuj druida Halsina! W międzyczasie możesz zabić Kiszkę (kapłankę) i Drora Ragzlina, aby osłabić te frakcje, o ile nie będziesz z nią współpracował.

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper