Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldurs Gate 3 - Wykradnij święty posążek: Mol, artefakt druidów, posążek Silvanusa

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldurs Gate 3 - Wykradnij święty posążek: Mol, artefakt druidów, posążek Silvanusa

Wykradnij święty posążek - Baldurs Gate 3.

Po tym, jak uratujesz chłopca na plaży na wschód od Gaju Druidów (opisaliśmy ten quest w tym miejscu), trafisz do Doniego, który wskaże ci kryjówkę Diabelstwa. Rządzi tam Mol, która doceni Twoje starania i dodatkowo poprosi o wykradnięcie posążka.

Baldurs Gate 3 - Wykradnij święty posążek: Mol, artefakt druidów,

Quest ten wchodzi w skład wątku z ratowaniem uchodźców. Uwaga!

  • Jeśli chcesz opowiedzieć się po stronie uchodźców i nie rozwiązywać spraw pokojowo, możesz podejść do miejsca rytuału i po prostu wziąć posążek (nie możesz go zabrać po kryjomu, bo druidzi ciągle się do niego modlą);
  • Zalecamy zdecydowanie uratować Halsina lub rozwiązać wątek Kaghi, aby gaj nie był aż tak przeludniony agresywnymi druidami i dopiero wtedy zająć się misją dot. wykradnięciem posążka.
  • Z drugiej strony wyeliminowanie diabelstwa lub posłanie ich na śmierć z goblinami równa się temu, że ta misja zostanie zakończona niepowodzeniem.

W przypadku 2 scenariusza rytuał zostanie zakończony. Podejdź teraz do posążka, który nie jest obserwowany. Jeśli jednak któryś z druidów się na niego patrzy, to podejdź do niego, rozdzielając postać i zagadaj, aby odwrócił się w Twoim kierunku. Możesz ewentualnie użyć cieni lub iluzji.

Baldurs Gate 3 - Wykradnij święty posążek: Mol, artefakt druidów, posążek

Po zdobyciu posążka szybko przejdź do ekranu wyposażenia i najlepiej wyślij go do bohatera, którego nie masz w drużynie. Dzięki temu druidzi nie będą Cię przeszukiwać. Jeśli zostaniesz jednak złapany, to możesz spróbować ich oszukać. Jeśli się nie uda, to wczytaj grę, bo inaczej będziesz musiał ich powybijać, co jest złym zakończeniem.

Z posążkiem wróć do kryjówki Mola i wręcz dziewczynce figurkę, a w kolejnych etapach otrzymasz za to nagrodę (pomijając otrzymany teraz pierścień).

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper