Baldurs Gate 3 - poradnik. Misje główne, questy poboczne, wybory, decyzje, konsekwencje, towarzysze, romanse - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Poradnik BG3

Baldur's Gate 3 - Najlepsza klasa postaci: kogo wybrać na start?

Mateusz Wróbel | 18.08.2023, 18:44

Baldur's Gate 3 - Najlepsza klasa postaci: kogo wybrać na start?

Najlepsza klasa postaci - Baldur's Gate 3.

W Baldur's Gate 3 znajdziemy kilkanaście klas postaci, więc osoby niebędące zagorzałymi fanami klasycznych gier RPG z widokiem izometrycznych, stawiających jednocześnie na turowe starcia, mogą nie wiedzieć, która klasa postaci jest najlepsza na zapoznanie się z mechanikami gry.

Paladyn, Wojownik, Barbarzyńca do walki w zwarciu

Jeśli jesteś zainteresowany walką w zwarciu i nieprzejmowanie się czarami, powinieneś zainteresować się przede wszystkim:

  • Paladynem
  • Wojownikiem
  • Barbarzyńcą

Wszystkie z tych klas postaci posiadają wysoki współczynnik siły odpowiadający za zadawane obrażenia, wysoki poziom kondycji (jeszcze więcej HP i możliwość ochrony).

Druid i Kleryk do walki na dystans

Z kolei chcąc bardziej pokombinować z zaklęciami i walczyć na dystans zwróć uwagę szczególnie na te klasy postaci:

  • Druid
  • Kleryk

Obie klasy posiadają masę czarów i pozwalają na budowanie klasy postaci wedle własnego uznania. Dodatkowo warto zaznaczyć, że Druid potrafi przybierać różne zwierzęce formy w celu uzyskania korzyści w walce, jak i eksploracji.

Z racji tego, że w grze znajdziesz sporo sojuszników walczących w zwarciu, a umiejętność przemiany Druida przyda się w wielu ważnych momentach gry, osobiście zalecamy grać Druidem (walka dystansowa). Analogicznie sytuacja wygląda z Wojownikiem (walka w zwarciu), którego ewentualne słabości wypełnią kompani posługujący się walką dystansową.

Dodatkowo wiedz, że Druid posiada wiele opcji dialogowych, które ułatwią rozwiązywanie spraw pokojowo choćby w Gaju Druidów.

Źródło: własne

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 1

Baldurs Gate 3 - ZADANIA POBOCZNE AKT 3

Baldurs Gate 3 - WYDARZENIA W ŚWIECIE GRY

cropper